Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

KLM

KLM uruchamiają regularne połączenia z Hangzhou w Chinach
8 maja 2010 roku Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM wprowadzą regularne loty pomiędzy Amsterdamem i lotniskiem Hangzhou Xiaoshan w Chinach. KLM będzie pierwszą linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenie między Hangzhou i Europą. KLM uruchamiając szóste połączenie z Chinami umacnia pozycję na tym szybko rozwijającym się rynku.

„Wprowadzenie 63 międzykontynentalne połączenie do rozkładu lotów KLM jest bardzo istotne. Z nowymi regularnymi rejsami do Chin oferujemy teraz nie mniej niż 36 połączeń tygodniowo z tym szybko rozwijającym się rynkiem. W ten sposób KLM ulepsza łączność Chin z Europą i resztą świata” - powiedział Peter Hartman, prezes i dyrektor generalny KLM. „Ponadto KLM tym posunięciem dają ogromny impuls swojemu głównemu portowi lotniczemu Schiphol. Sieć połączeń KLM ma kluczowe znaczenie dla holenderskiej gospodarki, stwarzając sprzyjające warunki dla rozwoju gospodarki, generowania nowych miejsc pracy oraz tworzenia szans dla holenderskich firm.”
Nowe połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu. Lot KL881 będzie wyruszał z Schiphol w poniedziałki, środy i soboty, przybywając do Hangzhou następnego dnia. Lot KL 882 będzie wyruszał z Hangzhou we wtorki, czwartki i niedziele, przybywając do Amsterdamu tego samego dnia. Loty będą obsługiwane przez Boeinga 777-200ER, który może przewieźć 318 pasażerów - 35 w World Business Class oraz 283 w klasie ekonomicznej.
Hangzhou jest stolicą prowincji Zhejiang, która wraz z sąsiednią prowincją Fujian liczy ponad 80 milionów mieszkańców. W Hangzhou pasażerowie mogą skorzystać z połączeń do innych miejsc w Chinach. KLM razem ze swoim partnerem China Southern Airlines, oferują pasażerom loty do Pekinu, Chengdu, Guangzhou, Szanghaju, Hong Kongu, a od teraz także do Hangzhou.

Aktualności KLM: 2010-03-29