Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Finnair

NAGRODA DLA LINII FINNAIR – NAJLEPSI W PÓŁNOCNEJ EUROPIE I NAJBARDZIEJ PUNKTUALNI NA KRÓTKICH DYSTANSACH
W tegorocznej edycji niezależnego badania Skytrax pasażerowie wskazali linie Finnair jako najlepsze linie lotnicze w północnej Europie. Z kolei lotnisko w Brukseli przyznało Finnair tytuł najbardziej punktualnych linii lotniczych w 2009 roku spośród linii obsługujących połączenia z Brukselą w europejskim ruchu lotniczym.

Pomiędzy lipcem 2009 roku a kwietniem 2010 roku w badaniu Skytrax wzięło udział
około 18 milionów pasażerów z blisko 100 krajów. Pasażerowie oceniali poziom swojego zadowolenia z oferowanego przez linie lotnicze standardu produktów i usług, biorąc pod uwagę 38 różnych kryteriów. Sojusz Oneworld, którego linie Finnair są aktywnym członkiem, już po raz siódmy otrzymał nagrodę Skytrax dla najlepszego sojuszu linii lotniczych.

„Jako członek najlepszego na świecie sojuszu linii lotniczych znajdujemy się w doborowym towarzystwie” – mówi Paavo Virkkunen, odpowiedzialny za współpracę Finnair z sojuszem Oneworld. „Wraz z partnerami z sojuszu, Finnair przyczynił się do rozwoju i podniesienia jakości usług oferowanych przez Oneworld.”

Skytrax jest uznaną firmą badawczą, która ocenia komercyjne linie lotnicze oraz oferowane przez nie usługi. W rankingu Skytrax linie Finnair dostały cztery gwiazdki.

W maju linie Finnair otrzymały również nagrodę od lotniska w Brukseli dla najbardziej punktualnych linii obsługujących połączenia z Brukselą w europejskim ruchu lotniczym. Na podstawie pomiarów punktualności każdego przewoźnika z 2009 roku, lotnisko wyłoniło pięć najlepszych linii. Finnair zdobyły nagrodę dla najbardziej punktualnych linii lotniczych w kategorii lotów na krótkich dystansach, pokonując tym samym pozostałych kandydatów do nagrody – Aeroflot, Austrian Airlines, SAS oraz TAP.

Linie Finnair trzy razy dziennie przez większość dni tygodnia obsługują loty z Warszawy do Helsinek, oferując najszybsze połączenie z kilkoma kluczowymi miastami w Azji, w tym z Hongkongiem, Szanghajem, Tokio, Osaką, Nagoją oraz Seulem. Latem linie Finnair obsługują również połączenie pomiędzy Krakowem a Helsinkami.

Aktualności Finnair: 2010-06-20