Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

TAP Portugal

Porto Alegre dziesiątym brazylijskim portem w siatce połączeń TAP Portugal
W czerwcu 2011 TAP Portugal rozpocznie rejsy z Lizbony do Porto Alegre, stolicy brazylijskiego stanu Rio Grande del Sul, w którym żyje ponad 10 mln mieszkańców, w tym wielu emigrantów z Polski. Porto Alegre stanie się dziesiątym portem w Brazylii, do którego dolecieć będzie można samolotami TAP Portugal. Rejsy z Lizbony do Porto Alegre wykonywane będą cztery razy w tygodniu Airbusami A330.TAP Portugal jest pierwszym przewoźnikiem, który oferuje bezpośrednie rejsy z Europy do Porto Alegre. Rejsy te pozwolą na dogodne przesiadki do Montevideo w Urugwaju oraz do Buenos Aires w Argentynie, co dodatkowo umocni pozycję TAPu jako czołowej europejskiej linii lotniczej na trasach do Ameryki Południowej. Po uruchomieniu połączenia do Porto Alegre TAP Portugal oferować będzie 74 rejsy tygodniowo do Brazylii.Porto Alegre to kolejne, po Miami, Atenach, Bordeaux, Dusseldorfie, Manchesterze, Wiedniu i Dubrowniku, miasto, do którego TAP zacznie latać w 2011.W 2010 roku TAP Portugal przewiózł na trasach między Portugalią a Brazylią ponad 1,4 mln pasażerów, tj. o 25% więcej niż w 2009 roku. Poza Porto Alegre brazylijska siatka połączeń TAPu obejmuje Rio de Janeiro, São Paulo, Campinas, Brasília, Belo Horizonte, Salvador, Recife, Natal oraz Fortalezę.

Portugalska linia objęła pasażerów lecących z Polski do Porto Alegre programem BOM DIA LISBOA (Dzień Dobry Lizbono). Podobnie jak pasażerowie podróżujący do innych brazylijskich portów, a także do Miami i Nowego Jorku, otrzymują oni bezpłatny nocleg w Lizbonie w przypadku, gdy nie mają zapewnionego połączenia tego samego dnia. Usługa zawiera zakwaterowanie w jednym z lizbońskich hoteli, śniadanie oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko.

Usługa dostępna jest dla pasażerów posiadających bilet na trasie z Polski (via Warszawa oraz Lizbona) do Miami, Nowego Jorku (lotnisko Newark) lub dowolnego portu w Brazylii, obsługiwanego przez TAP Portugal. Rezerwacje hotelowe zakładane są w biurze TAP Portugal w Warszawie.

Dzięki rejsom z Lizbony do Porto Alegre TAP Portugal wzbogaci ofertę dla rynku polskiego o połączenia przez Lizbonę do stolicy stanu Rio Grande del Sul.”Porto Alegre to jedno z ważniejszych skupisk brazylijskiej Polonii, a także przyjazny port przesiadkowy, z dobrymi połączeniami do Montevideo i Buenos Aires. Liczymy, że nasze nowe połączenie z Polski spotka się z zainteresowaniem polskich pasażerów ”, mowi Marek Sławatyniec, szef TAP Portugal na Polskę.


Samoloty TAP Portugal latają na trasie Warszawa –Lizbona pięć razy w tygodniu. Portugalski przewoźnik oferuje połączenia z Polski do kilkudziesięciu portów na czterech kontynentach. Posiada największą spośród wszystkich linii europejskich siatkę połączeń do Brazylii. TAP Portugal uhonorowany został dwukrotnie, w roku 2009 oraz 2010, prestiżową nagrodą dla najlepszej linii lotniczej na trasach między Europą a Ameryką Południową.


Aktualności TAP Portugal: 2011-01-15