Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Germanwings

Germanwings w roli ambasadora Kolonii, gdzie organizowane są targi fotograficzne Photokina.
Lot Germanwings numer 4U 706 z Kolonii do Gdańska w dniu 26 września był pierwszym „artystycznym” lotem taniego przewoźnika, który odbył się z okazji rozpoczynających się dziś w Kolonii targów Photokina.

Para kolońskich fotografików Christiane Rath i Csaba Peter Rakoczy z zespołu Duoton.com zaprezentowała na pokładzie airbusa Germanwings zdjęcia będące częścią projektu „mieszkać piękniej … w Kolonii”. Artyści przekształcają wnętrze samolotu i wszystkie miejsca siedzące w powierzchnię wystawową. Na lotnisku Kolonia/Bonn powracający samolot i autorów wystawy powitali burmistrz Kolonii Fritz Schramma, który objął patronat nad akcją i rzecznik Zarządu Germanwings GmbH Thomas Winkelmann, który podkreślił związki Germanwings z Kolonią.

Wcześniej na pokładzie odpowiedni ton nadał wystawie koloński artysta Gerald Doecke. Utrzymane w surrealistycznym klimacie zdjęcia miasta poleciały nie tylko do Gdańska i z powrotem. Akcja będzie trwać do 1 października - w tym czasie prace kolońskich artystów odwiedzą wiele z prawie 50 miast, do których lata tani przewoźnik i będą pełnić rolę „fotograficznego” ambasadora regionu. Dzięki tej latającej wystawie pasażerowie jeszcze w przestworzach będą mogli się wczuć w klimat największego pokazu zdjęć świata – kolońskich targów Photokina 2006.

Twórcy projektu „mieszkać piękniej … w Kolonii” wykorzystali publiczną przestrzeń miasta, przekształcając ją w szereg scen, na których zaaranżowano sceny z codziennego życia. „Poszczególnym sytuacjom z mieszkań przypisano miejskie otoczenie, aby odkryć potencjał miasta i unaocznić przemiany, jakim każdego dnia podlega każdy centymetr kwadratowy otaczającej nas przestrzeni”. Fotografie stanowią zapis snów na jawie w realnym otoczeniu, są uchwyceniem fantazji, w którym szczególną rolę odgrywa codzienne życie miasta i przypadkowe spotkanie. Modelami jednego zdjęć była załoga samolotu Germanwings, która wcieliła się w rolę kwintetu stojącego z instrumentami na balkonie kolońskiego ratusza.
Aktualności Germanwings: 2006-09-30