Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

SAS

Uroczysta inauguracja połączenia Gdańsk - Oslo Skandynawskich Linii Lotniczych SAS
W poniedziałek 31 marca 2008 roku w Hali Odlotów Międzynarodowego Lotniska im Lecha Wałęsy, odbyła się uroczystość inauguracji bezpośredniego połączenia na trasie Gdańsk - Oslo, obsługiwanego przez linie SAS.

W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi przy stanowisku odpraw SAS udział wzięli: Konsul Honorowy Norwegii w Gdyni – Pan Michał Rzeszewicz, Dyrektor Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Pan Włodzimierz Szordykowski, Dyrektor Działu Marketingu Portu Lotniczego – Pan Adam Skonieczny oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SAS w Polsce – Pani Wanda Brociek.
Inauguracji towarzyszył poczęstunek, dla wszystkich gości i pasażerów przygotowano szampana, smaczne przekąski i słodycze.

Na pokładzie samolotu Boeing 737 obsługującego pierwszy lot z gdańskiego lotniska do Oslo podróżowały 134 osoby, zaś z Oslo do Gdańska liniami SAS Norge, pierwszym rejsem przyleciało 25 pasażerów.

Nowe połączenie z Gdańska do Oslo liniami SAS

Rejsy na trasie Gdańsk - Olso są obsługiwane przez SAS Norge, który w kooperacji z Wideroe oferuje najdogodniejszą, największą siatkę połączeń wewnątrz Norwegii. Dzięki temu pasażerowie zyskają możliwość dogodnego podróżowania do większości norweskich miast – tak kierunków biznesowych jak i turystycznych.

Rejsy z Gdańska odbywają się trzy razy w ciągu tygodnia - w poniedziałki, środy i piątki według następującego rozkładu: wylot z Oslo o 7.40, przylot do Gdańska o 09.15; wylot z Gdańska o 10.05 - przylot do Oslo o 11.40.
Samoloty lądują na lotnisku Oslo Gardermoen położonym najbliżej stolicy Norwegii. Dojazd do Oslo w niecałe 20 min zapewnia super komfortowy pociąg Aeroport Express, a także tradycyjne koleje (czas przejazdu ok. 45 min) i regularne linie autobusowe.
Na wymienionej trasie latają 134 miejscowe samoloty Boeing 737, a lot trwa nieco ponad półtorej godziny.


Aktualności SAS: 2008-03-31