Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

SAS

SAS przenosi odprawy odlotów do Terminalu 2
Od dnia 18.03.08 odprawa biletowo-bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie przy rejsach operowanych przez linie SAS i Blue1 jest oferowana w nowym Terminalu 2.

We wtorek 18 marca Polskie Porty Lotnicze zaczęły odprawiać pasażerów lotów rejsowych z nowego Terminalu 2. Tego dnia odleciało z niego pięć samolotów: w tym trzy skandynawskich linii SAS do Kopenhagi i jeden do Helsinek obsługiwany przez linie Blue1, należące również do SAS.

Od wtorku również na warszawskim lotnisku Okęcie działa przejście łączące Terminal 1 z nową halą odlotów, Terminalem 2. Przejście wykonano zarówno po stronie ogólnodostępnych hal odlotów, jak i stref wolnocłowych.
Dzięki temu pasażerowie, niezależnie od tego, w którym terminalu się odprawili, mogą korzystać ze sklepów, barów i kawiarni na terenie strefy wolnocłowej Terminalu 1. Nowe przejście umożliwi też pasażerom odprawianym w Terminalu 1 przechodzenie do samolotów z wyjść przylegających do Terminalu 2.

Powierzchnia nowego terminalu wynosi 110 tys. m kw., czyli ponad dwa razy więcej niż starego. Znajduje się tutaj 60 stanowisk do pełnej odprawy biletowo-bagażowej, 10 stanowisk dla pasażerów tylko z bagażem podręcznym i jedno dla podróżnych z bagażem ponadwymiarowym.
Dzięki nowemu terminalowi z warszawskiego lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie, czyli ponad dwa razy więcej niż ze starego Terminalu 1.

Zapraszamy do stanowiska SAS w Terminalu 2!
Aktualności SAS: 2008-03-19