Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Austrian Airlines

Bilety elektroniczne etix® dostępne na wszystkich trasach Austrian od 1 czerwca 2008 r.
W celu sprostania wymogom IATA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego), Austrian Airlines od teraz oferować będzie na wszystkich 130 obsługiwanych trasach wyłącznie bilety elektroniczne etix®. Zmiana systemu nastąpi 1 czerwca 2008 r., zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. W efekcie wszyscy pasażerowie uzyskają dostęp do licznych korzyści wynikających z podróżowania bez zbędnych papierowych dokumentów. Dotyczy to zarówno przelotów rozkładowych, jak i sprzedawanych indywidualnie rejsów czarterowych.
Wystawianie biletów na połączenia innych linii, określane jako ‘interlining’, również ulega rozszerzeniu, i będzie obecnie dotyczyć aż 100 partnerskich linii lotniczych z całego świata.

Dyrektor Operacyjny Austrian, Dr. Peter Malanik następująco komentuje wprowadzenie nowego systemu: “Przejście od 1 czerwca całkowicie na bilety elektroniczne to kamień milowy w historii naszej działalności. Austrian jest jedną z pierwszych linii lotniczych, które ukończyły ten proces. Dzięki biletom etix® nasi pasażerowi oszczędzają czas i pieniądze, mogą również korzystać z odprawy internetowej i możliwości wydruku karty pokładowej. Stale pracujemy nad nowymi technologiami, aby przygotowania do podróży stawały się dla pasażerów coraz przyjemniejszym doświadczeniem.”

Wszystko, czego trzeba, aby podróżować z biletem etix®, to karta Miles & More lub karta kredytowa użyte w celach identyfikacyjnych. Jeśli pasażer nie posiada żadnej karty, etix® może również funkcjonować w połączeniu z dowodem tożsamości ze zdjęciem. Bilet etix® pozwala ponadto na dokonanie na stronie internetowej Austrian Airlines odprawy biletowo-bagażowej, wybór miejsca w samolocie, a nawet wydruk karty pokładowej na domowej lub biurowej drukarce. Pozwala to zaoszczędzić nieco cennego czasu tym pasażerom, którym go stale brakuje.

Austrian Airlines należy do Grupy Austrian Airlines, w skład której wchodzą również Austrian arrows oraz Lauda. Swoje usługi linie świadczą od 1957 r. Od 2000 r. Austrian jest członkiem największego sojuszu lotniczego Star Alliance. Obecnie globalna siatka połączeń Grupy Austrian Airlines obejmuje ponad 130 miejsc docelowych w 66 krajach na pięciu kontynentach. Austriackie linie lotnicze zajmują bardzo silną pozycję w obsłudze ruchu lotniczego na lotnisku w Wiedniu.
Aktualności Austrian Airlines: 2008-05-30