Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Austrian Airlines

Austrian zmniejsza w sezonie zimowym podaż miejsc na trasach do USA o 21%
Ze względu na kryzys w branży, konieczne są też redukcje na trasach w Europie
Bez zmian pozostaje liczba połączeń w kluczowym regionie – na Wschodzie

Mając na uwadze obecny kryzys w przemyśle lotniczym, wysokie ceny paliwa oraz obniżone zapotrzebowanie na usługi, Grupa Austrian Airlines stosuje cały szereg środków mających zoptymalizować ofertę firmy. Pierwszym krokiem będzie tu przeprowadzenie w najbliższych miesiącach selektywnych korekt dostępności. Już 18 sierpnia z rozkładów Austrian zniknie port London City Airport, a w rozkładzie zimowym zabraknie lotów do Chicago. Zimą linie dokonają też innych przemyślanych redukcji na rynku europejskim. Dzisiejszy ogląd sytuacji pozwala na stwierdzenie, że całkowita wielkość produkcji zostanie w zimie zmniejszona o 5% w porównaniu do pierwotnego planu, a co za tym idzie, w 2009 r. Grupa zmniejszy liczbę wykorzystywanych maszyn o trzy. Związane z tym konieczne zmiany osobowe przyjmą formę przesunięć oraz rezygnacji z nowych naborów. Inne środki podejmie się w zależności od dalszego rozwoju kryzysu w lotnictwie.

Prezes Austrian, Alfred Ötsch, skomentował powyższe zmiany następująco: „Kroki te to nasza selektywna reakcja na bardzo napiętą sytuację w sektorze. Na trasach północnoatlantyckich, które najbardziej ucierpiały z powodu słabej kondycji dolara i spadku działalności gospodarczej, tej zimy zmniejszymy swój potencjał przewozowy o 21%. Kolejnym środkiem, który zastosujemy, będzie sezonowe zmniejszenie częstości lotów na wybranych rynkach Europy Zachodniej; kroki takie nie zostaną podjęte odnośnie naszej wysoce atrakcyjnej sieci tras na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu – zasadniczej bazy dającej nam przewagę konkurencyjną. Wprowadzanie Serwisu Premium rozpoczęło się zgodnie z planem 15 lipca.”

Trasy międzykontynentalne
Od początku sezonu zimowego nie będziemy obsługiwać Chicago. Ponadto na zimę dwa z siedmiu cotygodniowych lotów do Mumbaju zostaną wykreślone z rozkładu. Od połowy stycznia do końca sezonu zimowego zmniejszy się też ilość rejsów do Nowego Jorku– z sześciu do pięciu tygodniowo, oraz do Waszyngtonu – z siedmiu do sześciu. Wynikiem tych zmian będzie znaczne – bo aż 21-procentowe – zmniejszenie podaży (mierzonej ASK). Zwolniony na skutek powyższych zmian potencjał maszynowy zostanie wykorzystany do skrócenia przestojów technicznych oraz związanych z przeprowadzanymi zimą modyfikacjami.

Trasy średnie i krótkie
Rejsy do London City Airport zostaną skreślone z rozkładu lotów od 18 sierpnia. Z powodu kryzysu bankowego, ale także z powodu przypisania Austrian godzin wylotów i przylotów nieodpowiadających wymaganiom naszych klientów, popyt na te usługi pozostawał poniżej oczekiwań. Bez zmian natomiast pozostaje rozkład połączeń z londyńskim Heathrow obejmujący do pięciu rejsów dziennie: to połączenia Wiednia z Londynem uznawane przez pasażerów Austrian za szczególnie atrakcyjne. Zimą przeprowadzone zostaną również pojedyncze ograniczenia częstości przelotów, obejmą one w większości trasy do innych portów Europy Zachodniej.

Austrian Airlines należy do Grupy Austrian Airlines, w skład której wchodzą również Austrian arrows oraz Lauda. Swoje usługi linie świadczą od 1957 r. Od 2000 r. Austrian jest członkiem największego sojuszu lotniczego Star Alliance. Obecnie globalna siatka połączeń Grupy Austrian Airlines obejmuje ponad 130 miejsc docelowych w 66 krajach na pięciu kontynentach. Austriackie linie lotnicze zajmują bardzo silną pozycję w obsłudze ruchu lotniczego na lotnisku w Wiedniu.
Aktualności Austrian Airlines: 2008-07-23