Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

KLM

KLM wita rok swojego 90-lecia
Nadchodzący rok będzie dla KLM rokiem szczególnym. 7 października 2009 r. minie bowiem 90 lat od utworzenia KLM. Tym samym KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która wciąż działa pod swoją pierwotną nazwą. 1 stycznia KLM powitał Nowy Rok w szczególny sposób – Uroczystym Lotem.

Lot dwoma samolotami Boeing 737-800 i 777-200 przemalowanymi w dawne barwy KLM odbył się nad dwunastoma prowincjami Holandii. ‘Firma KLM jest dumna ze swojego holenderskiego dziedzictwa’, stwierdził Dyrektor Generalny KLM Peter Hartman. ‘Dlatego nasz jubileuszowy rok rozpoczynamy od Uroczystego Lotu z udziałem mieszkańców wszystkich prowincji Holandii’.

Szeroka publiczność wzięła udział w tym wydarzeniu w formie konkursu fotograficznego. KLM zachęcał wszystkich do robienia zdjęć Uroczystego Lotu ze znanych miejsc w kraju. Autorzy dwunastu najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni dwoma biletami na lot międzykontynentalny.

Na pokładzie zaś obok personelu i współpracowników KLM znalazła się także 90 osobowa grupa chorych dzieci i ich opiekunów z ‘Fundacji Wysokich Lotów’ (Stichting Hoogvliegers). Celem fundacji jest umożliwienie chorym dzieciom podróży samolotem bez robienia problemu z ich choroby.

Przez cały rok KLM będzie informować o różnych nowych działaniach związanych z jubileuszem. W ten sposób linia zamierza przypomnieć swoją 90-letnią historię, a także dać przedsmak przyszłości. Informacje o jubileuszowych imprezach i inicjatywach będą przez cały rok ogłaszane na stronie www.klm.nl/dereis.

Aktualności KLM: 2009-01-09