Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

SAS

Nowe samoloty SAS na trasach między Polską a Danią
Od marca 2009 roku pasażerom podróżującym na trasach z Warszawy i Gdańska do Kopenhagi, linie lotnicze SAS zaoferują jeszcze więcej komfortu, dzięki wprowadzeniu nowego typu samolotu CRJ 900 NextGen.

SAS CRJ 900 NextGen

Zamówione przez SAS samoloty odrzutowe CRJ 900 nowej generacji będą stanowiły uzupełnienie dla samolotów MD-80 operujących na trasach europejskich i wewnątrz Skandynawii, by z czasem całkowicie je zastąpić. Wyprodukowane przez firmę Bombardier odrzutowce są nie tylko wygodniejsze dla pasażerów, ale spełniają najwyższe wymogi ochrony środowiska. Jeżeli chodzi o zużycie paliwa samolot jest najbardziej ekonomiczny w swej klasie przy jednocześnie aż czterokrotnej redukcji poziomu hałasu względem poprzedniego modelu.

Samolot typu CRJ900 NextGen zabierający na pokład 88 pasażerów oferuje w specjalnie zaprojektowanej, przestrzennej kabinie: nowoczesne i wygodne fotele, więcej miejsca na bagaż podręczny, powiększone okna, a także nowy system regulacji oświetlenia LED.

Pierwsze maszyny CRJ900, z dwunastu zamówionych przez SAS, rozpoczęły regularne loty w połowie stycznia 2009 na trasach wewnątrz Danii, łącząc Kopenhagę z Aarhus i Aalborgiem. Od połowy lutego, z usług nowego typu samolotu korzystają pasażerowie podróżujący pomiędzy Kopenhagą i angielskim Birmingham.

Od 4 marca 2009 roku samolot odrzutowy CRJ900 NextGen będzie obsługiwał trasę Warszawa - Kopenhaga, zaś od końca marca będą mogły nim podróżować osoby lecące z Gdańska do stolicy Danii.

„Wprowadzenie nowych samolotów typu NextGen CRJ 900 potwierdza naszą troskę o wygodę pasażerów i dbałość o naturalne środowisko. Jednocześnie daje powód do satysfakcji, ponieważ SAS, w dobie silnej konkurencji na rynku usług przewozów lotniczych, jest w stanie jeszcze bardziej podnieść jakość i zakres usług oferowanych swoim klientom.
Jeśli przy tym dodać fakt, iż maszyny CRJ900 spełniają najwyższe ekologiczne wymogi, możemy stwierdzić, iż stale umacniamy wiodącą pozycję SAS wśród linii lotniczych szczególnie dbających o otaczające nas środowisko” powiedziała Wanda Brociek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SAS Polska.

Obecnie, pasażerowie podróżujący ze stolicy i Gdańska do Kopenhagi, mają do dyspozycji 12 połączeń tygodniowo z Warszawy oraz 21 lotów tygodniowo z portu lotniczego Gdańsk- Rębiechowo.


Aktualności SAS: 2009-02-28