Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Ryanair

Ryanair - odprawa tylko przez internet.
Ryanair, europejskie tanie linie lotnicze ogłosiły, że od 1.października 2009 wprowadzają 100% odprawę przez Internet. Ten krok pozwoli wszystkim pasażerom, również tym podróżującym z bagażem, na odprawę internetową, dzięki czemu unikną marnowania czasu w kolejkach i opóźnień na stanowiskach odpraw.

Usługa odprawy przez Internet jest dostępna od 15 dni do 4 godzin przed planowanym czasem odlotu na stronie www.ryanair.com, gdzie należy podać numer potwierdzenia albo szczegóły lotu, aby uzyskać dostęp do rezerwacji.

Pasażerowie, którzy wydrukują w domu karty pokładowe, a nie mają bagażu do nadania, mogą przystąpić do odprawy paszportowej. Pasażerowie z bagażem do nadania powinni zaś najpierw udać się do stanowiska Ryanair w celu odprawienia bagażu. Dzięki internetowej odprawie pasażerowie nie będą tracić godzin na lotnisku, zaś czas podróży znacząco ulegnie skróceniu.

Wprowadzenie 100% odprawy interentowej przez Ryanair będzie przebiegało w etapach:

Etap 1. :

Od 19.marca 2009 usługa odprawy internetowej zostanie rozszerzona o obsługę (a) pasażerów spoza UE/EAŚ, (b) pasażerów podróżujących z bagażem do odprawy i (c) pasażerów z ograniczeniami w poruszaniu się.

Klienci wybierający odprawę internetową i podróżujący tylko z bagażem podręcznym mogą cieszyć się usługą bezpłatnie. Koszt internetowej odprawy wynosi £5/€5 od osoby za jeden przelot i dotyczy podróżujących z bagażem do odprawy, zaś gdy klienci wybierający odprawę na lotnisku poniosą koszt £10/€10 od osoby za przelot.

Etap 2.:

Od 1. maja 2009 wszystkie nowe rezerwacje będą wymagały odprawy przez Internet i korzystanie z tradycyjnej odprawy na lotnisku będzie możliwe tylko w miesiące letnie.

Koszt internetowej odprawy wyniesie £5/€5 od osoby za jeden przelot i dotyczyć będzie wszystkich nowych rezerwacji od 1.maja 2009 (z wyjątkiem lotów promocyjnych). W celu zminimalizowania liczby odpraw na lotnisku, opłata za tą odprawę podwoi się do £20/€20 od osoby za jeden przelot.

Etap 3.

Od 1. października 2009 odprawy na lotnisku nie będą już dostępne. Wszyscy pasażerowie będą proszeni o odprawienie się przez Internet, zaś pasażerowie podróżujący z bagażem do odprawy będą zobligowani udać się do Stanowska Ryanair.

Dzieci poniżej 16. roku życia nie będą już mogły podróżować bez opieki, a jedynymi akceptowalnymi przez Ryanair dokumentami tożsamości będą paszporty i dowody osobiste.

Aktualności Ryanair: 2009-03-20