Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Finnair

Helsinki na szczycie świata
Co powiecie na relaks w saunie lub popływanie w basenie
z widokiem na pas startowy? Może wolelibyście relaksujący masaż przed lotem do Hong Kongu? Zaznanie tych, i wielu innych, przyjemności będzie możliwe w nowym terminalu portu lotniczego Helsinki-Vantaa, gdzie jeszcze w tym roku zostanie otwarty świetnie wyposażony kompleks Spa & Sauna. Finnair oraz Finavia, firma zarządzająca lotniskiem w Helsinkach, mają wspólną wizję przyszłości via. Helsinki.

Jukka Hienonen, Prezes i Dyrektor Zarządzający Finnair oraz Samuli Haapasalo, Dyrektor Zarządzający Finavia, odwiedzili Warszawę 6 kwietnia, by podzielić się swoimi refleksjami na temat obecnej kondycji lotnictwa cywilnego w dobie kryzysu oraz by przedstawić strategię rozwoju obu firm na najbliższe lata.

Port lotniczy Helsinki-Vantaa w przeciągu ostatnich lat wyrósł na czołowy port Europy Północnej, obsługujący loty międzykontynentalnych trasach. Liczba pasażerów latających przez Helsinki w ciągu ostatnich lat zwiększyła się zdecydowanie. W 2008 r. port lotniczy przyjął 2,2 mln pasażerów tranzytowych, z czego 1,4 mln obrało za swój cel podróży Azję. Natomiast liczba pasażerów na trasie Warszawa – Helsinki po raz pierwszy przekroczyła 100 tys. i zwiększyła się o 40% w stosunku do 2007 r.

„Jednym z najważniejszych powodów dla których pasażerowie wybierają nasz port lotniczy to fakt, że przez Helsinki wiedzie najkrótsza droga lotnicza z Europy do Azji. Oferujemy również wysoki komfort pasażerom tranzytowym”, mówi Samuli Haapsalo. „Loty tranzytowe przez Helsinki staną się jeszcze przyjemniejsze dzięki planowanemu w tym roku otwarciu nowego terminala wyposażonego w luksusowy business lounge, salony spa oraz sauny.”

Od lat Port Lotniczy Helsinki-Vantaa zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych lotnisk nie tylko w Europie, ale także na całym świecie (IATA). „W porównaniu z konkurencją, Helsinki oferują najszybsze połączenia pomiędzy Europą a Azją. Nasz port lotniczy jest doskonale wyposażony i przyjazny dla pasażerów. Kameralna atmosfera oraz niewielkie odległości pomiędzy stanowiskami odlotów umożliwiają bardzo szybki i dogodny tranzyt, dodaje Haapasalo.

“Koncepcja via.Helsinki to również korzyść dla środowiska naturalnego”, uzupełnia Jukka Hienonen. „Flota nowoczesnych samolotów należąca do Finnair zużywa do 20% paliwa mniej w porównaniu z maszynami starszego typu, a nasi pasażerowie zawsze podróżują we właściwym kierunku lecąc z Europy do Azji przez Helsinki.” dodaje Hienonen. „Dodam również, że port lotniczy w Helsinkach dysponuje większą ilością pasów startowych, niż na przykład londyńskie lotnisko Heathrow. To redukuje czas oczekiwania na start i lądowania samolotów, co również ma wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin.”

Zdaniem Prezesa Hienonena, cała branża lotnicza stoi przed poważnymi wyzwaniami, do których zalicza się znaczące zmniejszenie się liczby pasażerów, niestabilne ceny ropy oraz nagły spadek zysków. „Finnair nie pozostaje obojętny na obecną sytuację, jednak wiążemy z Helsinkami naszą przyszłość i starannie realizujemy naszą wizję uczynienia z tego portu głównego punktu tranzytowego pomiędzy Europą i Azją”, podkreślił Prezes Finnair.

via.helsinki jest wspólną inicjatywą Finnair i Finavia. Port Lotniczy Helsinki-Vantaa konsekwentnie buduje swój pozycję najlepszego punktu tranzytowego w podróżach pomiędzy Europą i Azją.

Aktualności Finnair: 2009-04-06