Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

TAP Portugal

TAP PORTUGAL ROZPOCZYNA REJSY Z WARSZAWY
Początek sezonu letniego na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie inauguruje pojawienie się czołowej portugalskiej linii lotniczej TAP i uruchomienie regularnych połączeń na trasie Lizbona-Warszawa od 9 czerwca 2009 r.. Loty będą wykonywane pięć razy w tygodniu:
Lizbona-Warszawa we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele, odlot o 16:50 i lądowanie o 21:45 (czasu lokalnego).
Warszawa-Lizbona w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele, odlot o 6:05 i lądowanie o 9:05 (czasu lokalnego).
Pasażerowie będą obsługiwani wygodnymi Airbusami A320, o łącznej ilość miejsc 162.
Wraz z uruchomieniem przez TAP Portugal nowego połączenia, Warszawa zyskuje ważną, nową trasę. Loty Warszawa-Lizbona wykonywane pięć razy w tygodniu są najważniejszą inauguracją sezonu, wzbogacającą, liczącą już ponad 83 połączenia wykonywane przez 32 przewoźników, siatkę połączeń naszego lotniska. Decyzja TAPu jest przykładem na to, że nawet w okresie spowolnienia gospodarczego, istnieje możliwość rozwoju. Jestem przekonany, że decyzja ta jest słuszna i połączenie okaże się sukcesem, ponieważ Lizbona jest rynkiem o niezaspokojonym popycie na podróże lotnicze z Polski – powiedział Michał Marzec, Naczelny Dyrektor PPL.
Dopiero uruchamiane, nowe połączenie TAPu na trasie Lizbona-Warszawa, już wzbudza duże zainteresowanie. Zarezerwowanych zostało juz ponad 15 000 biletów na okres od rozpoczęcia operacji do końca roku.
Powiększenie oferty TAP o tę trasę, urozmaici europejską siatkę połączeń, łącząc Lizbonę i Warszawę, jeden z najistotniejszych i najszybciej się rozwijających rynków, zarówno dla ruchu biznesowego, jak i turystycznego, w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom klientów oraz rosnącemu ruchowi turystycznemu pomiędzy oboma krajami, TAP udostępnia również pasażerom wylatującym z Polski najlepsze połączenia krajowe w Portugalii oraz wygodne, szybkie i bezpośrednie połączenia z Lizbony do 8 portów lotniczych w Brazylii 67 razy w tygodniu, a także wiele połączeń z Afryką.
Rosnąca popularność Portugalii jako kierunku turystycznego, wraz z wysoką jakością usług oferowanych przez TAP i mocnymi więzami ekonomicznymi miedzy obydwoma krajami, dają dobre podstawy, aby wierzyć w sukces rynkowy nowej trasy.
Bilety do Lizbony, już od 408 PLN w jedną stronę (cena zawiera podatki oraz opłaty lotniskowe) oraz bilety na inne trasy TAP Portugal można kupić we wszystkich punktach agentów IATA.
Aktualności TAP Portugal: 2009-06-10