Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Austrian Airlines

Udane zakończenie fuzji Lufthansy i Austrian Airlines
Spółki Deutsche Lufthansa AG, Austrian Airlines AG oraz Österreichische Industrieholding AG (ÖIAG) w dniu 3 września 2009 r. zakończyły proces przejęcia Austrian Airlines AG przez Deutsche Lufthansa AG. Wszystkie warunki konieczne do zawarcia transkacji zostały spełnione zgodnie z procedurami. Austrian Airlines staje się tym samym członkiem Grupy Lufthansy już od bieżącego miesiąca. Komisja Europejska wydała wcześniej zgodę na fuzję Lufthansy i Austrian Airlines, a także na udzielenie przez ÖIAG pomocy restrukturyzacyjnej w kwocie 500 milionów euro. Obie decyzje zostały wydane na warunkach uznanych za akceptowalne ekonomicznie.

Peter Malanik i Andreas Bierwirth, członkowie Zarządu Austrian, oświadczyli: “Lufthansa to doskonały partner dla Austrian Airlines, dzięki któremu będziemy mogli w przyszłości zaoferować naszym klientom jeszcze większą i atrakcyjniejszą sieć połączeń. Podstawy ekonomiczne Austrian Airlines jako członka Grupy Lufthansy staną się nieporównanie solidniejsze.”

Przynależność do silnego sojuszu Lufthansy przyniesie Austrian Airlines istotne i długotrwałe korzyści. Austrian Airlines skorzysta z możliwości wynikających z współdzielenia kosztów, takich jak wspólne zakupy paliwa i samolotów. Pojawią się również nowe perspektywy przychodów, dzięki dostępowi do międzynarodowej sieci tras i sprzedaży Grupy Lufthansy, a w konsekwencji do nowych, wartościowych segmentów rynku.

“Lufthansa to dla nas ogromna szansa. Nie jest to jednak pretekst, aby spocząć na laurach. Grupa Lufthansy jest jak silnik o potężnej mocy, ale to my sami musimy umieć wykorzystać tę moc do uzyskania prędkości i wysokości, na jakiej chcemy lecieć. Musimy odrobić pracę domową. Musimy kontynuować program zwiększania dochodowości, który uruchomiliśmy rok temu. Jeśli zdołamy to uczynić, my również odniesiemy sukces” – powiedzieli Bierwirth i Malanik. “Naszym celem jest wykorzystanie specjalizacji w Europie Środkowej i Wschodniej do uczynienia z Austrian Airlines i naszej bazy w Wiedniu wydajnego portu przesiadkowego dla całej Grupy Lufthansy, obsługującego ruch przepływający przez Europę Wschodnią.”

Aktualności Austrian Airlines: 2009-09-04