Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Finnair

SEKTOR PUBLICZNY W WIELKIEJ BRYTANII WYBIERA FINNAIR
Finnair zawarł znaczący kontrakt z brytyjskim
sektorem publicznym, stając się oficjalnym przewoźnikiem obsługującym przeloty z lotniska Heathrow w Londynie do japońskiej Osaki i loty miedzy Manchesterem a Helsinkami.

Finnair będzie przewoził pracowników i wyższych ranga urzędników sektora publicznego z londyńskiego Heathrow do Osaki i z Manchesteru do Helsinek. Umowa obowiązuje do roku 2011, z możliwością przedłużenia o rok. To pierwszy raz kiedy rząd Wielkiej Brytanii przyznał zamówienie linii lotniczej Finnair.

„Odbieram to nie tylko jako wotum zaufania dla Finnair, ale te: jako istotny sygnał, że nasza azjatycka strategia się sprawdza”, powiedział Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Polsce. „Oferujemy najszybsze połączenia na trasie z Wielkiej Brytanii do Osaki, ale to samo dotyczy także lotów z Warszawy do wielu najważniejszych miast w Azji, takich jak Hong Kong, Szanghaj, Tokio, Nagoja i Seul”, dodał Nuoramo.

Brytyjska transakcja przyczyni się do realizacji jednego z długoterminowych celów Finnair: zwiększenia ruchu rejsowego miedzy Europa a Azja, z wykorzystaniem Helsinek jako geograficznie i logistycznie doskonałego punktu tranzytowego.

„Uważam, że oprócz kosztów i szybkości istotnymi dla podjęcia tej decyzji czynnikami były sprawność funkcjonowania lotniska Helsinki-Vantaa oraz nowoczesna flota Finnair”, powiedział na zakończenie Nuoramo.

Aktualności Finnair: 2009-09-09