Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

KLM

Pierwszy pasażerski lot na biopaliwie
Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM przeprowadziły pierwszy na świecie demonstracyjny pasażerski lot zasilany przez biopaliwo. W przedsięwzięciu wykorzystano Boeinga 747, którego jeden z silników działał na mieszance zrównoważonego biopaliwa i tradycyjnego paliwa lotniczego.

KLM jest zaangażowany w badania nad biopaliwem lotniczym od 2007 roku. Wraz z Grupą North Sea Petroleum oraz Spring Associates założyły konsorcjum SkyEnergy. Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF) będzie doradzać konsorcjum w aspektach ekologicznych.

"To ważny krok na drodze do całkowicie zrównoważonego lotnictwa", powiedział Peter Hartman, prezes i dyrektor generalny KLM. "KLM połączyły siły z partnerami aby aktywnie stymulować dalszy rozwój alternatywnych paliw. Musimy opierać się na danych wyjściowych i wsparciu wszystkich stosownych stron: biznesu społeczności, rządów i społeczeństwa w ogóle.''

Prace nad rozwojem biopaliwa lotniczego wiążą się również z dążeniem KLM do działania zgodnie z surowymi kryteriami finansowymi, technologicznymi i ekologicznymi.

„W nadchodzących dekadach, linie lotnicze będą w dużej mierze zależały od dostępności alternatywnych paliw w swoim dążeniu do obniżenia emisji CO2 ", powiedział Ernst Jan de Groot, Dyrektor Zarządzający KLM .

KLM od dawna są zaangażowane w ideę zrównoważonego transportu lotniczego. Wraz z Air France od wielu lat są liderem branży lotniczej w tej dziedzinie. W tym roku Air France-KLM znalazły się już piąty raz się na szczycie Dow Jones Sustainability Index.

Aktualności KLM: 2009-11-24