Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Finnair

FINNAIR NAJSZYBSZY NA TRASACH EUROPA-AZJA
Zestawienie 333 par połączeń lotniczych między Europą a Azją wykazuje, że Finnair obsługuje 41,3% najszybszych z nich. Najszybsze obecnie połączenia Finnair z Warszawy to połączenia do Hongkongu, Szanghaju, Tokio, Osaki, Nagoi i Seulu. Tylko lot z Warszawy do Pekinu przez Moskwę stanowi nieznacznie szybszą opcję.

Posługując się danymi z systemu Amadeus W2009/2010 w zestawieniu połączono 37 europejskich miast, między innymi Barcelonę, Berlin, Frankfurt, Genewę, Zurych, Madryt, Paryż, Londyn i Warszawę z 9 azjatyckimi miastami: Delhi, Bangkokiem, Pekinem, Szanghajem, Hongkongiem, Seulem, Tokio, Osaką i Nagoją.

Zestawienie najszybszych połączeń pomiędzy powyższymi miastami wykazało, że imponująca ich część, czyli aż 41,3%, była realizowana przez Finnair. Linia która znalazła się na drugim miejscu, obsługuje 15,2% tych połączeń, a trzecia 5,3%.

„Według zestawienia, rzeczywiście oferujemy zdecydowanie największą liczbę najszybszych połączeń pomiędzy Europą a Azją. Jeśli dodać do tego jeszcze nasze konkurencyjne ceny i nowego, paliwooszczędnego Airbusa A-330 latającego na naszych długodystansowych trasach to trzeba przyznać, że jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego rozwoju połączeń z Azją”, mówi Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair w Polsce.

„Statystyki pokazują, że pomimo trudnej sytuacji na rynku, liczba pasażerów lotów Finnair z Warszawy do, na przykład, Bangkoku czy Seulu w pierwszych 9 miesiącach tego roku wzrosła odpowiednio o 108,4% i 47,8% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego”, dodaje Nuoramo. „W świetle najnowszych danych dotyczących sytuacji na rynku lotniczym w Polsce jestem przekonany, że osiągnęła ona już najniższy poziom i że mamy teraz powody do ostrożnego optymizmu co do poprawy rynku w nadchodzących miesiącach”.

Finnair jest obecnie trzecią największą europejską linią lotniczą na rynku połączeń lotniczych pomiędzy Europą i Północno-Wchodnią Azją. W zeszłym roku blisko 1,4 miliona pasażerów wybrało firmę Finnair jako przewoźnika pomiędzy Europą i Azją.

Aktualności Finnair: 2009-12-01