Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Tanie Loty do DUBROVNIKA

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do DUBROVNIKA zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do DUBROVNIKA zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do DUBROVNIKA nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Dubrownik jest miastem położonym na południowym wybrzeżu Chorwacji nad Adriatykiem. Stanowi jeden z najpopularniejszych resortów nad Morzem Śródziemnym i nie bez powodu nazywany jest Perłą Adriatyku. Ponadto od 1979 roku wpisany jest na listę UNESCO. Największy rozkwit miasto przeżywało na przełomie XV i XVI w. Obecnie liczy 47 tys. mieszkańców i jest domem wielu znakomitych pisarzy, malarzy, filozofów czy naukowców. Przez lata było to centrum chorwackiej kultury, języka i literatury. Dubrownik zachwyca swoją niebanalną architekturą, olśniewającymi kościołami, klasztorami, muzeami. Uroku dodają rozmieszczone w różnych częściach miasta fontanny, np. Fontanna Onofria i rzeźby. Dla przykładu klasztor Dominikanów nie tylko stanowi ważny kompleks pod względem historycznym, lecz mieści się tam cenna skarbnica starożytnego Dubrownika. Klasztorem o szczególnych walorach jest klasztor Franciszkanów z barokowym kościołem, krużgankiem romańskim oraz trzecią najstarszą na świecie apteką z 1317 roku. Mieści się w nim również muzeum. Imponującą architekturą może poszczycić się także Katedra Wniebowzięcia NMP, a także barokowy kościół dedykowany patronowi miasta św. Błażejowi ( Crkva Svetog Vlaha). Dubrownik ma do zaoferowania wiele ciekawych muzeów, m.in. Muzeum Etnograficzne, Muzeum Morskie, muzeum w pałacu Sponza czy Muzeum Żydowskie.

Warto udać się do Kuca Bukovac, domu jednego z najsłynniejszych malarzy chorwackich, gdzie podziwiać można stałą ekspozycję współczesnego malarstwa. Muzeum również mieści się w murach XV-wiecznego Pałacu Rektorów- dawnej siedziby władz i rektora Republiki Dubrownickiej. Częstym punktem zwiedzania jest forteca Lovrijenac o wysokości 37m, nad wejściem której widnieje symboliczny napis Wolności nie można sprzedać za żadne złoto tego świata. Charakterystyczne dla Dubrownika są mury obronne, które oplatają miasto na długości 2 km. Wiele jest również pozostałości zabudowy fortecznej, tj. Fort Minceta czy Fort Lawrence, bastiony i baszty. Miejscem skupiającym największą ilość turystów jest Plac Stradun w obrębie Starego Miasta, do którego prowadzi słynna Brama Pile. Warto zatrzymać się w jednej z licznych kafejek czy restauracji na starówce , skosztować lokalnej kuchni i przy kieliszku rakiji chłonąć atmosferę miasta, bądź poleniuchować na jednej z cudownych plaż, z których najpopularniejsza jest Banje oraz Copacabana.
DUBROVNIK lotniska:
Nasza oferta biletów lotniczych do DUBROVNIKA jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.
WENECJA
z: DUBROWNIK
102 zł
już od
zobacz
RZYM
z: DUBROWNIK
157 zł
już od
zobacz
BERLIN
z: DUBROWNIK
191 zł
już od
zobacz
ZAGRZEB
z: DUBROWNIK
218 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: DUBROWNIK
247 zł
już od
zobacz
LONDYN
z: DUBROWNIK
250 zł
już od
zobacz
SOUTHEND
z: DUBROWNIK
255 zł
już od
zobacz
NEAPOL
z: DUBROWNIK
259 zł
już od
zobacz
WIEDEŃ
z: DUBROWNIK
277 zł
już od
zobacz