Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

LOT

LOT wstrzymuje wszystkie swoje rejsy do 20 kwietnia do godziny 14:00
Zmienna sytuacja atmosferyczna nadal nie pozwala PLL LOT na wznowienie rejsów. Prognozy pogody wskazują na to, że pył wulkaniczny znad Islandii znów rozprzestrzeni się nad całą Polską w godzinach wieczornych i nocnych. Nadal zamknięta pozostaje duża część przestrzeni powietrznej nad Europą, a jej otwarcie następuje często na zbyt krótki czas dla uruchomienia siatki połączeń.

Ponadto, fakt, że poszczególne lotniska są otwarte, oznacza tylko tyle, że dopuszczone są na nich starty i lądowania, ale nie znaczy, że można pokonać dystans między nimi. Dlatego, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów, PLL LOT, podobnie jak większość europejskich linii lotniczych, podejmują decyzję o dalszym wstrzymaniu lotów - do 20 kwietnia, do godziny 14:00 czasu polskiego. Do tego czasu żaden samolot LOT–u nie wystartuje z Pasażerami ani z lotnisk krajowych ani z zagranicznych.

Decyzje PLL LOT - w oparciu o informacje meteorologiczne z wielu źródeł - podejmowane są w trosce o Pasażerów, na odpowiednio długi przedział czasowy, co zapewnia dotarcie informacji o odwołaniu rejsów do wszystkich Pasażerów.
Aktualności LOT: 2010-04-19