Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

LOT

Loty Warszawa Kair
Już w październiku ruszy kolejne nowe połączenie PLL LOT. Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kairu uzupełnią tym samym bliskowschodnią siatkę LOT-u, konsekwentnie rozwijaną od początku 2010 roku. Egipt jest jednym z ulubionych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków. Od dziś bilety dostępne są w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 1167 PLN.
Pierwsi pasażerowie polecą bezpośrednio z Warszawy do Kairu już 27 października. Nowe połączenie powstało w odpowiedzi na duże zainteresowanie pasażerów lotami na Bliski Wschód. Egipt cieszy się niesłabnącą popularnością jako miejsce turystycznych wyjazdów. Polacy coraz częściej organizują je samodzielnie, bez pomocy biur podróży. Nowy kierunek LOT-u powstał zarówno z myślą o turystach wybierających się do Egiptu, jak i o podróżnych z Bliskiego Wschodu udających się do Europy. Dzięki bogatej ofercie połączeń w siatce LOT-u – Warszawa staje się dogodnym punktem przesiadkowy do innych państw europejskich.
Podróż na trasie między Warszawą a Kairem potrwa 3 godziny i 50 minut oraz będzie możliwa 3 razy w tygodniu. Rejsy realizowane będą samolotami Boeing 737-400.

Kair to miasto, które nigdy nie zasypia – tygiel kultur, nieprzebrana skarbnica historii i wspaniałych zabytków architektury. Tylko tutaj zanurzyć się można w uroku przeszłości i podziwiać koptyjskie kościoły, budowle z czasów imperium osmańskiego, średniowieczną dzielnicę muzułmańską oraz wspaniałe pamiątki historii z czasów faraonów. Turyści, którzy zatęsknią za europejską cywilizacją, mogą wybrać się na spacer po zachodnich dzielnicach miasta, zbudowanych w XIX w. na wzór europejskich. Zakątki te, klimatem przypominające Paryż, zachwycają otwartymi przestrzeniami, zielenią i szerokimi alejami. Niewątpliwą zaletą Kairu jest także klimat, który pozwala turystom cieszyć się słońcem przez cały rok.
Aktualności LOT: 2010-08-30