transavia.com - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1966
Centrum lotnicze Eindhoven Airport, Paryż-Orly Airport, Rotterdam The Hague Airport
Siedziba Amsterdam Airport Schiphol
Flota Boeing 737-700, Boeing 737-800
Typ linii tanie linie
transavia.com
Linie lotnicze transavia.com
Początki linii lotniczych Transavia sięgają roku 1965 gdy z inicjatywy osób prywatnych - Belga i Szkota ogłoszono ich powstanie pod nazwą Transavia Limburg N.V. z ówczesną bazą na lotnisku Maastricht Aachen. Rok później, już jako Transavia Holland, linie te rozpoczęły pierwsze rejsy komercyjne z lotniska Schiphol w Amsterdamie. Przewoźnik ten zmieniał jeszcze nazwę na Transavia Airlines by w 2004 przyjąć oficjalną nazwę jako transavia.com. W 1991 roku linie te świętowały 25-lecie istnienia i tego samego roku rozpoczęły bliską współpracę z holenderskim narodowym przewoźnikiem czyli liniami KLM. Odtąd Transavia jest subsydiarnym przewożnikiem KLM-Air France z siedzibą w Amsterdamie i głównymi bazami w Amsterdamie (Schiphol) i Paryżu (Orly).

Transavia oferuje połączenia na ponad 60 kierunkach (w lecie nawet 90 destynacji) do 17 krajów w Europie i Afryce. Tak więc wylatując z Amsterdamu czy Paryża można dolecieć do Maroka, Tunezji oraz Egiptu, natomiast jeśli chodzi o trasy europejskie Transavia przewozi pasażerów do takich krajów jak: Bułgaria, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie), Cypr, Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Grecja, Włochy, Malta, Portugalia, Turcja oraz Polska (Kraków Balice). W 1998 roku jako pierwsze zagraniczne linie lotnicze Transavia rozpoczęła obsługę rejsów krajowych w Grecji. Transavia jest członkiem ELFAA - organizacji zrzeszającej europejskich tanich przewoźników, której celem nadrzędnym jest reprezentowanie i ochrona zarówno tanich linii lotniczych jak i pasażerów.

W skład floty Transavii wchodzi 29 samolotów typu Boeing 737-700 oraz Boeing 737-800. Wiek maszyn określony jest na około 4 lata co pozwala tym liniom plasowac się na wysokiej pozycji w Europie pod względem najmłodszej floty.