Aer Arann - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1970
Centrum lotnicze Galway, Isle of Man, Waterford
Siedziba Dublin, Irlandia
Program frequent-flyer Silver Club
Flota ATR 42-300, ATR 72-200, ATR 72-500
Typ linii tanie linie
Aer Arann
Linie lotnicze Aer Arann
Aer Arann to tanie linie lotnicze, które powstały w 1970 roku, jako solidny, dostępny cenowo środek transportu dla 1000 mieszkańców irlandzkiej wyspy Inishmore. Z czasem, biorąc pod uwagę oczekiwania klienta oraz najwyższą jakość usług, firma wprowadziła program zmian owocujących w poszerzeniu sieci destynacji.

Dziś Aer Arann obsługuje ponad 600 lotów tygodniowo, po 40 trasach w Irlandii oraz do Wielkiej Brytanii i północnej Francji. Ilość pasażerów wzrosła z 12000 w pierwszym roku do 1,1 mln w 2006. Przewoźnik stworzył bazy lotnicze w Cork, Galway a ostatnio także w Waterford, tworząc kolejne 45 miejsc pracy.

Już wkrótce Aer Arann uruchomi 6 dodatkowych tras pomiędzy Irlandią, Wielką Brytanią oraz Francją. Ponadto firma przeniosła się do nowej siedziby w Dublinie a miejscu narodzin, na lotnisku Galway zbudowano nowy hangar.

Aby usprawnić działania i procedury związane z naprawami, oraz mając na względzie kolejny etap rozwoju, firma zdecydowała się korzystać z floty jednej firmy - ATR. Samolot ATR 72-500 poza wysokim standardem komfortu dla pasażerów, jest także przyjazny środowisku: obniżona emisji CO2, zużycie paliwa niższe o 70% w porównaniu z samolotem typu jet na podobnej trasie oraz niski poziom hałasu.

W roku 1994 Aer Arann jako pierwsza europejska linia otrzymała wyróżnienie w postaci Nagrody Jakości ISO 9000. Aer Arann niezmiennie stara się wprowadzać w życie zasadę zalet korzystania z transportu lotniczego, poprzez późne czasy odprawy check-in, brak opłaty za dodatkowy bagaż, czy darmowe gazety.

Główne zalety latania liniami Aer Arann to:
1. brak opłaty za bagaż do 15 kg
2. brak opłat za odprawę check-in
3. najkrótszy czas na odprawę w Irlandii - 30 minut na większości tras
4. bez papieru - darmowe rozkłady lotów w formie SMS po dokonaniu rezerwacji
5. przydzielone miejsca - bez przepychanek
6. gratisowa gazeta na pokładzie każdego lotu
7. uśmiechnięta obsługa
8. bezpośredni lot tam gdzie lecisz
Stali klienci mogą brać udział w programie lojalnościowym Aer Arann Silver Club. W wybranych portach lotniczych klubowicze korzystają z salonów biznesowych - Anna Livia w Dublinie i Jack Lynch w Cork. Posiadacze karty mają znaczenie większą elastyczność biletu - zmiana daty, godziny lotu bez dodatkowych kosztów, czy najlepsze miejsca w samolocie do dyspozycji.
Dzięki wysokiemu standardowi obsługi klienta w 2006 roku linie Aer Arann otrzymały Palme DOr (Złotą Palmę) - europejską nagrodę regionalnych linii lotniczych.