Jet Air - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2001
Centrum lotnicze Bydgoszcz Ignacy Jan Paderewski Airport
Główne miasta Lotnisko Chopina Warszawa, Port lotniczy Kraków-Balice, Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo
Siedziba Bydgoszcz, Polska
Flota BAe Jetstream 32, ATR 42-300
Typ linii tanie linie
Jet Air
Linie lotnicze Jet Air
Jet Air Sp. z o.o. to polski operator świadczący usługi leasingowe oraz firmowane loty krajowe i europejskie. Główna baza firmy znajduje się przy porcie lotniczym im. Jana Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.

Linie rozpoczęły działalność w 2001 roku w sektorze lotnictwa biznesowego (bussines aviation) oraz były przedstawicielem niemieckiej spółki Windrose Air na Polskę. Oferta obejmowała początkowo usługi podwykonawcze dla lokalnych operatorów i firm (małe samoloty i helikoptery).

Zimą 2005/06 Jet Air rozpoczął regularne loty krajowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Przy użyciu trzech maszyn typu BAe Jetstream 32, obsługiwane były mniej wymagające trasy, takie jak Zielona Góra, Bydgoszcz i Rzeszów. W drugiej połowie 2007 roku LOT oznajmił, że w związku z małym zainteresowaniem podróżami po wewnętrznych trasach w samolotach typu Jetstream, współpraca z Jet Air zostanie ograniczona. Doprowadziło to do pojęcia przez linie działalności samodzielnej. Loty pod marką Jet Air rozpoczęto jeszcze w tym samym roku, od tego też momentu linie rozbudowują siatkę połączeń.

Pierwsze rejsy rozkładowe pod własnymi znakami uruchomiono na trasie Warszawa - Zielona Góra. Następnie wprowadzono loty z Bydgoszczy do Berlina i Kopenhagi oraz do Wiednia z Bydgoszczy i Łodzi.

W październiku 2010 roku przewoźnik rozpoczął współpracę z niemieckimi liniami Ostfriesische Lufttransport (OLT) wykonując loty z ich węzła w Bremie do Norymbergii i Brukseli. Kolejne połączenia to Gdańsk - Hamburg, oraz Gdańsk - Hamburg - Rotterdam, wprowadzone do oferty na początku 2011 roku.