Delta Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1924
Centrum lotnicze Amsterdam Airport Schiphol, Cincinnati/Northern Kentucky International Airport, Detroit Metropolitan Wayne County Airport, Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport, John F. Kennedy International Airport New York City, Memphis International Airport, Minneapolis-Saint Paul International Airport, Narita International Airport Tokyo, Paryz-Charles de Gaulle Airport, Salt Lake City International Airport
Siedziba Atlanta International Airport
Program frequent-flyer SkyMiles
Alianse SkyTeam
Flota Airbus A319, Airbus A320, Airbus A330, Boeing 737, Boeing 747, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, McDonnell-Douglas DC-9, McDonnell-Douglas MD-80, McDonnell-Douglas MD-90
Typ linii linie regularne
Delta Airlines
Linie lotnicze Delta Airlines
Linie lotnicze Delta Airlines należa do aliansu SkyTeam, którego są jednocześnie współtwórcą. Siedziba główna znajduje się w Atlancie (Georgia). Głowne amerykańskie bazy mieszczą się w Nowym Jorku, Atlancie, Cincinnati i Salt Lake City. Dyrektorem generalnym jest obecnie Richard H. Anderson (CEO). Delta Air Lines wraz z Delta Connection oferują połączenia do 327 portów lotniczych w 62 krajach. Linie te mogą poszczycić się największą wśród amerykańskich przewoźników ilością rejsów transatlantyckich w liczbie 32. Ponadto, jako jedyna większa amerykańska linia oferuje loty bez międzylądowań do Afryki, obsługuje 5 kontynentów z baz w Atlancie i Nowym JOrku, zasila siatkę połączeń międzynarodowych ze wszystkich 50 stanów Ameryki Północnej.

Historia Delta Airlines sięga roku 1924 kiedy to w Macon (Georgia) powstało The Huff Daland Dusters- pierwsze przedsiębiorstwo lotnicze zajmujące się spryskiwaniem pól uprawnych. Z 18 maszynami była to największa prywatna flota lotnicza na świecie.W 1925 przedsiębiorstwo wykupił C.E. Woolman, zmienił nazwę na Delta Air Service a w 1929 rozpoczął pierwsze loty pasażerskie na trasie Dallas (Teksas) - Jackson (Mississippi) przez Shreveport i Monroe. Na pokładzie znajdowało się pięcioro pasażerów i 1 pilot :-))).
W 1935 Delta uruchomiła rejsy nocne, a tego samego roku na pokładzie było już dwóch pilotów. W 1945 linie lotnicze przybierają nazwę Delta Air Lines Inc. W 1947 roku Delta otrzymuje nagrodę National Safety Award za przewiezienie ponad 500 milionów pasażerów bez wypadku śmiertelnego.

Delta jako pierwsza linia na swiecie użyła w 1955 roku "hub-and-spoke system" -" system piasty i szprych"czyli system umożliwiający podróżowanie z przesiadkami w obrębie tej samej linii lotniczej. W 1962 linie Delta aktywowały system rezerwacyjny SABRE do tak zwanych rezerwacji "instant", a w 1990 wraz z Northwest Airlines i TWA tworzą kolejny system rezerwacyjny WORLDSPAN Travel Information Services.


Loty transatlantyckie rozpoczęto w 1978, pierwszym portem docelowym w Europie był Londyn. Pozycję światowego przewoźnika, linie Delta zyskały w 1991 kiedy to wykupiły większość rejsów transatlantyckich nalężących do PanAm, co stanowiło jednocześnie największy zakup lotów w historii światowego lotnictwa.Delta jako pierwszy przewoźnik wprowadziła w 1995r. zakaz palenia na pokładzie samolotu na wszystkich rejsach. Rok 1996 był dla Delty szczególnym rokiem, gdyż wzięła ona czynny udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Na pokładzie specjalnie na tę okazję przemalowanego w barwy olimpijskie MD-11 przewieziono olimpijski znicz z Aten do Los Angeles a w 2002 sponsorowała zimowe igrzyska olimpijskie w Salt Lake City (Utah).

Flota Delta Airlines to 579 maszyn.