Deutsche BA - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1992 Rok rozwiązania 2008
Centrum lotnicze Munich International Airport, Berlin-Tegel International Airport
Siedziba Monachium, Niemcy , Hallbergmoos, Niemcy
Flota Boeing 737-300
Typ linii tanie linie
Deutsche BA
DBA (DBA Luftfahrtgesellschaft) to niemieckie linie lotnicze typu low-cost, których siedziba umiejscowiona była w Monachium i Hallbergmoos. Firma powstała w 1992 roku, kiedy British Airways wykupiły 49% udziałów regionalnej linii Delta Air i zmieniły jej nazwę na Deutsche BA. Przewoźnik dysponował maszynami typu Boeing 737-300, którymi obsługiwał trasy krajowe w Niemczech oraz sporadycznie loty dla w ramach aliansu oneworld.

Nadszedł jednak rok 2001, w którym Deutsche BA odnotowały alarmujące straty przekraczające 15 mln GBP. Od tego momentu linie bezustannie zmagały się z problemami finansowymi. W marcu 2005 roku DBA odnotowała pierwsze zyski od swojego powstania. Linie należały wtedy w większości do firmy Intro i zatrudniały 660 osób. Rok później przewoźnik ogłosił wykupienie 60% linii LTU, dzięki czemu DBA mogłyby rozszerzyć ofertę o loty międzynarodowe obsługiwane przez LTU. Linie te operowały planowymi lotami krajowymi oraz międzynarodowymi a także lotami czarterowymi dla biur podróży do Europy i Afryki Północnej. Głównym portem lotniczym było Monachium.

Następny ruch należał do linii Air Berlin, które wykupiły wszystkie udziały DBA i już zimą 2006 roku rozkłady lotów obu firm zostały zharmonizowane. W konsekwencji firma macierzysta - Air Berlin, rozwiązała DBA w listopadzie 2008 roku, włączając jej flotę w swoje szeregi.