Continental Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1934
Centrum lotnicze Cleveland - Hopkins International, Newark - Liberty International
Siedziba Houston - George Bush Intercontinental
Program frequent-flyer OnePass
Alianse Star Alliance
Flota Boeing 737-500, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 757-200, Boeing 757-300, Boeing 767-200ER, Boeing 767-400ER, Boeing 777-200ER, Boeing 787?8, Boeing 787?9
Typ linii linie regularne
Continental Airlines
Linie lotnicze Continental Airlines
Linie lotnicze Continental założone zostały w 1934 r. jako Varney Speed Lines. Twórcami byli: Walter T. Varney i Louis Mueller.Pierwszy lot odbył się tego samego roku na trasie Pueblo w stanie Colorado do El Paso w stanie Teksas.Rok 1937 przynióśł zmianę nazwy linii na Continental Airlines oraz zmianę siedziby z El Paso do Denver.W tej chwili jednak siedziba znajduej się w Houston (Teksas). Główne bazy mieszczą się w Houston George Bush Intercontinental Airport, Newark Libert Intl Airport, Cleveland Hopkins Intl Airport oraz Antonio. B. Won Pat Intl Airport (Guam)(obsługiwane przez Continental Micronesia).Podczas Drugiej Wojny Światowej Continental zaopatrywał Armię Amerykańską w bombowce B-17 Flying Fortresses oraz B-29 Super Fotresses, natomiast w czasie wojny w Wietnamie transportował Amerykańskich żołnierzy na front.To zapoczątkowało ekspansję linii Continental na Pacyfik,np. na Hawaje. Przełomowym momentem w poszerzaniu siatki połaczeń było otwarcie trasy z los Angeles do Australii i Nowej Zelandii w 1977 roku.
W kwietniu 1985 roku Continental rozpoczął pierwsze rejsy bez miedzylądowan do Europy. Początkowo obługiwano tylko Londyn. Wkrótce dołączyły takie porty lotnicze jak: Paryż, Frankfurt, Madryt i Monachium. A obecnie Continental dodatkowo obsługuje takie porty lotnicze w Europie jak; Shannon, Dublin, Glasgow, Belfast, Edynburg, Manchester, Birmingham, Bristol, Bruksela, Lizbona, Barcelona, Genewa, Zurych, Amsterdam, Hamburg, Berlin, Mediolan, Rzym, Ateny, Kopenhaga, Sztokholm, Oslo.
Continental jest linią, która współtworzyła pierwszy alians na swiecie - wraz ze Skandinavian Airlines Systems (SAS) w 1988 roku uformował pierwsze tego typu przymierze pomiędzy przewoźnikami. Kolejny alians powstał z liniami Northwest Airlines w 1998 roku. W 1999 roku Continetal i America West Airlines jako pierwsze amerykańskie linie lotnicze zastosowały bilet elektroniczny na zasadzie interline e-Ticketing (umowa między liniami lotniczymi).W tym względzie Continental stał się liderem wśród największych przewoźników. Do 2005 roku Continental miał już 33 partnerów, z którymi wiązała go umowa interline e-Ticket agreement, w 2006 było ich już 50.W tym roku (2008) linie Continental i United Airlines ogłosiły plan współpracy celem podniesienia jakości usług, zwiększenia dochodów i oszczędności. Tym samym, Continental planuje dołączenie do Star Alliance, do którego należą United Airlines. Obecnie linie Continental zrzeszone sa w aliansie SkyTeam wraz z : Aeroflot Russian Airlines, Air France, Alitalia, Czech Ailines, Delta, KLM, Northwest, China Southern, Korean Air i AeroMexico.
Siatka połączeń linii Continental obejmuje 265 portów lotniczych w 47 krajach. Flota Linii Continental to 358 maszyn składająca się wyłącznie z samolotów typu Boeing. Charakterystyczne niebiesko-szare poszycie samolotów zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 1991 roku. W styczniu 2008 linie Continental jako pierwsze linie w Ameryce Płn. i Płd. uczciły nabycie samolotów nowej generacji Next-Generation 737-900(ER) (Extended Range), czyli maszyn o większej pojemności i dalszym zasięgu.