Germania - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1978 (Special Air Transport - SAT) 1986 (Germania)
Centrum lotnicze Berlin Tegel Airport ,Düsseldorf Airport
Siedziba Berlin, Niemcy
Flota Boeing 737-300, Boeing 737-700
Typ linii linie regularne
Germania
Linie lotnicze Germania
Germania Fluggesellschaft mbH, działające jako Germania, to niemieckie linie lotnicze z siedzibą w Berlinie. Przewoźnik operuje lotami czarterowymi i regularnymi, oraz świadczy usługi wynajmu maszyn. Ze swoich głównych baz lotniczych Berlin Tegel Airport oraz Düsseldorf Airport linie oferują połączenia do Turcji, Kosowa, Syrii i Libanu z myślą o społecznościach mniejszości żyjących w Niemczech. Loty wakacyjne w region Morza Śródziemnego, realizowane we współpracy z tour operatorami, startują z portów Bremen Airport, Baden Airpark i Munich Airport. W roku 2009 przewoźnik sprzedał 2,5 miliona biletów pasażerskich i zatrudniał około 600 osób.

Linie lotnicze powstały w 1978 roku, jako Special Air Transport (SAT) w Kolonii. Wiosną 1986 roku w ramach reorganizacji firmy nazwę zmieniono na Germania. Przez wiele lat głównym polem działań przewoźnika były usługi czarterowe dla TUI, Condor Flugdienst oraz Neckermann Reisen, a dzięki swojej niskiej ofercie cenowej zdobył uznanie. Na początku lat 90-tych, siedzibę firmy przeniesiono na berlińskie lotnisko Tegel. W tym czasie linie obsługiwały połączenia między starą a nową stolicą (Bonn - Berlin) w imieniu niemieckiego rządu. W roku 1998 Germania była pionierem lotów reklamowych w Niemczech, reklamując firmę Siemens oraz wielu tour operatorów. W tym samym roku przewoźnik rozpoczął wynajem coraz większej ilości samolotów dla Hapag-Lloyd Express, Maersk i Delta.

W czerwcu 2003 linie wprowadziły sprzedaż bezpośrednio do pasażerów używając marki Germania Express. Następnie Germania wykupiła 64% dba, a dba przejęła 15 tras low-cost oraz całą markę Germania Express. Drugiej strony Germania mając wszystkie maszyny wypożyczone, nie mogła oferować bezpośredniej sprzedaży biletów. Linie wznowiły regularne loty pod własną marką z Berlina i Dusseldorfu latem 2008 roku.

Linie oferują regularne loty do 28 miejscowości w 11 krajach, oraz dodatkowe w ramach współpracy z Air Berlin. Najbardziej popularne porty z oferty przewoźnika znajdują się w Turcji, na Bliskim Wschodzie, w Macedonii i Kosowie. Oferta linii odznacza się rozsądną ceną i jest skierowana do ludzi biznesu oraz turystów.