Infolinia:61 640 64 64
Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 9:00-13:00

Hahn Air - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1994
Centrum lotnicze brak
Siedziba Dreieich, Niemcy
Flota brak
Typ linii brak lotów
Hahn Air
Hahn Air Lines GmbH, działające jako Hahn Air, to firma z siedzibą w niemieckim mieście Dreieich. Hahn Air to firma, która przez wiele lat specjalizowała się w dostarczaniu globalnych usług sprzedaży i dystrybucji dla firm lotniczych. Operując prowadzącą na rynku, uniwersalną platformą ET (E-Ticketing), przedsiębiorstwo podpisało umowy z ponad 230 liniami lotniczymi na świecie, odgrywając znaczącą rolę w generowaniu dodatkowych dochodów swoich partnerów poprzez globalny dostęp do wszystkich agentów turystycznych IATA korzystających z jakiegokolwiek GDS na ponad 180 rynkach.

W swoich kolejnych etapach rozwoju przedsiębiorstwo działało, jako regionalny przewoźnik w Niemczech, z bazą lotniczą na powojskowym lotnisku Hahn, znanym dziś jako Frankfurt Hahn Airport. Następnym krokiem, była możliwość sprzedaży biletów Hahn Air przez GDS Amadeus - podpisanie w 1999 roku pierwszych umów z czterema liniami z Ameryki Łacińskiej: Avianca, Aerolinas Argentinas, Varig oraz LAN. Moment ten wyznacza jednocześnie początek platformy biletowej Hahn Air.

W roku 2001 linie zasiliły grono członków IATA dołączając do innych krajów BSP, głównie w Europie, takich jak Francja, Wielka Brytania i Hiszpania. W dalszej kolejności Hahn Air rozpoczęło ekspansję swojego systemu GDS do Sabre, Galileo i Worldspan. W roku następnym dołączyło więcej członków BSP, takich jak kilka krajów azjatyckich, a także Australia i Nowa Zelandia. Poza tym podpisano kolejne porozumienia między liniami na świecie.

W roku 2003 Hahn Air opuściły siedzibę przy Frankfurt Hahn Airport osiadając w odległym o 15 minut Dreieich. Następnie firma stała się członkiem BSP w Skandynawii i zawarła 50-tą umowę członkowską z BSP w Kanadzie. Główni Agenci Sprzedaży na wszystkich większych rynkach są odpowiedzialni za wsparcie dla lokalnych agentów turystycznych.

W roku 2004 Hahn Air poszerzyły swoje regularne działania o usługi czarterowe dla biznesu. W tym czasie podpisano też 100-ną umowę członkowską. Dwa lata później z powodzeniem wprowadzono Amadeus Ticketing Platform (ATP), dzięki czemu Hahn Air może zaoferować rozwiązanie biletów elektronicznych na całym świecie. W dalszej fazie rozwoju linie ograniczyły sprzedaż wyłącznie do biletów elektronicznych.

W roku 2010 Hahn Air operowały dwoma połączeniami tygodniowo na trasie Düsseldorf International Airport - Findel Luxembourg Airport. W tym samym roku, firma zawitała na wszystkich rynkach BSP w Europie. Poza tym Hahn Air utworzyły lokalne biura sprzedaży biletów w krajach nie-BSP, udostępniając usługę biletową agentom turystycznym na całym świecie. Zgodnie z tą taktyką strona internetowa przedsiębiorstwa poza angielskim, dostępna jest aktualnie w pięciu dodatkowych językach: hiszpańskim, francuskim, portugalskim, rosyjskim i japońskim.

Jako pierwsze w historii, linie zawarły umowę ubezpieczeniową z Generali Versicherung AG, w ramach zabezpieczenia dla agentów turystycznych przed niewypłacalnością linii partnerskich.