Lao Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1976
Centrum lotnicze Wattay International Airport, Luang Prabang International Airport
Siedziba Vientiane, Laos
Flota ATR 72-500, Xian MA60, COMAC ARJ21-700
Typ linii linie regularne
Lao Airlines
Linie lotnicze Lao Airlines
Lao Airlines to linie lotnicze z siedzibą w Vientiane w Laosie. Jest to narodowy przewoźnik Laosu operujący lotami krajowymi oraz regionalnymi do Kambodży, Chin, Tajlandii i Wietnamu. Główną bazą lotniczą jest Wattay International Airport w Vientiane.
Linie powstały I rozpoczęły działalność w 1976 roku jako Lao Aviation. Pod koniec lat 90-tych współwłaścicielem linii były China Yunnan Airlines, jednak już na początku lat 2000 stały się one w pełni własnością rządu Laosu a w 2003 roku nazwę zmieniono na tę obowiązującą obecnie.

Linie obsługując przede wszystkim małe lotniska w górzystym, tropikalnym Laosie zdobyły niezbyt dobrą sławę, tracąc kilka lotów na przestrzeni lat. Dopiero stosunkowo niedawno, korzystając z lepszych samolotów i lotnisk, przezwyciężono złą reputację.
Od roku 2000 Lao Airlines nie brały udziału w żadnym wypadku. Niezawodność podporządkowana została standardom międzynarodowym i wykorzystywane maszyny to ATR 72 oraz chiński Xian MA60. W 2007 oraz 2008 roku, firmie przyznano nagrodę International Arch of Europe.

Przewoźnik operuje regularnymi lotami na lotniska w Kambodży, Chinach, Tajlandii, Wietnamie oraz na obszarze kraju.