Manx2 - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2006
Centrum lotnicze Isle of Man Airport, Belfast International, Blackpool Airport, Cardiff Airport, Leeds Bradford International Airport
Siedziba Ronaldsway Airport, Wyspa Man
Program frequent-flyer Manx Gold
Flota Dornier Do 228, Let L-410, Jetstream 31
Typ linii tanie linie
Manx2
Linie lotnicze Manx2
Manx2 Limited to wirtualne linie lotnicze, z siedzibą na Ronaldsway Airport na Wyspie Man. Firma oferuje loty i usługi z kilku lotnisk Wielkiej Brytanii i Irlandii z bazami w Belfaście, Blackpool, Cardiff oraz na Wyspie Man. Oferowane loty operowane są przez wiele linii lotniczych, takich jak VanAir Europe czy Jetstream Executive.

Linie powstały w 2006 roku i są własnością Noela Hayesa. Twórcami linii był zespół tworzący wcześniej Blue Islands Airlines, obsługujące Wyspy Normandzkie. Pierwsze trzy trasy obsługiwane przez przewoźnika z Wyspy Man prowadziły do Belfastu, Blackpool i Leeds Bradford. Flota przewoźnika powiększała się o kolejne wynajmowane maszyny Jetstream 31, Fairchild Metroliner, czy Let L-410.

We wrześniu 2007 roku Manx2 wprowadziły 2 loty dziennie ze swojej wyspowej siedziby do Gloucestershire Airport, znajdującego się w zasięgu godziny od Birmingham i Bristolu. Trasa ta z przedłużeniem do Jersey w piątki i soboty, rywalizuje z Flybe, który lata do Birmingham.
W roku 2008 flota linii powiększyła się o dwa samoloty Dornier 228, a w roku następnym o jeszcze jeden. Dzięki temu w 2009 roku Manx2 obsłużyły swojego 250-tysięcznego pasażera. Obwieściły także, zwiększenie częstotliwości lotów na swojej głównej trasie z Blackpool do pięciu dziennie oraz dodatkowe loty do Belfastu. Ostatecznie zwiększono ilość lotów do Blackpool do dziesięciu.

Utworzono nową bazę w Belfaście zwiększając częstotlowość lotów na Wyspę Man i do Cork. Trasa Leeds Bradford obsługiwana jest dwa razy dziennie. Z kolei połączenie do Gloucestershire dostępne jest rano oraz wieczorem w dni tygodnia, i okazało się ono wielkim sukcesem z uwag na darmowy parking w Gloucester. W roku 2009 wprowadzono loty do Newcastle upon Tyne, a rok później firma wygrała przetarg na usługi publiczne na trasie Cardiff - Isle of Anglesey. Niebawem Manx2 uruchomiły połączenia z Galway do Belfastu i na Wyspę Man, oraz usługę między Belfastem i Cork dostępną dwa razy dziennie. W następstwie wypadku w Cork w lutym 2011 roku, firma zaprzestała wypożyczania maszyn od Flightline BCN, oraz połączeń na trasach Belfast - Cork i Cork - Galway.