Aeromexico - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1934 (jako Aeronaves de México), 1972 (jako Aeroméxico)
Centrum lotnicze Mexico City International Airport, General Mariano Escobedo International Airport, General Ignacio Pesqueira Garcia International Airport
Siedziba Mexico City, Meksyk
Program frequent-flyer Club Premier
Alianse SkyTeam
Flota Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 767-200ER, Boeing 767-300ER, Boeing 777-200ER, Embraer ERJ-145, Embraer E-190, McDonnell Douglas MD-83
Firmowy slogan Vamos por el mundo (Podróżuj po świecie)
Typ linii linie regularne
Aeromexico
Linie lotnicze Aeromexico
Airways of Mexico, SA de CV (Aerovías de México, S.A. de C.V.), działające pod nazwą Aeroméxico, to flagowy przewoźnik Meksyku z bazą umiejscowioną w dzielnicy Colonia Cuauhtémoc w Mexico City. Obsługuje regularne loty krajowe i międzynarodowe do Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Ameryki Centralnej oraz na Karaiby, do Europy i Azji. Głównym portem lotniczym jest Mexico City International Airport, a węzłami pomocniczymi są General Mariano Escobedo International Airport w Monterrey oraz General Ignacio Pesqueira Garcia International Airport w Hermosillo. Aeroméxico jest jedynym przewoźnikiem z Ameryki Łacińskiej odbywającym regularne loty do Azji. Od upadku linii Mexicana, jest to jednocześnie jedyna firma w Meksyku oferująca regularne loty do Europy i będąca członkiem aliansu lotniczego. Aeroméxico były wsród czterech założycielskich członków aliansu SkyTeam.

Linie korzystają z floty wąskokadłubowych maszyn Boeing 737 na trasach krótkiego i średniego zasięgu, z kolei szerokokadłubowe 767 i 777 obsługują loty dalekiego zasięgu. Ponadto złożono zamówienia na maszyny Boeing 787-8. Oddziały Aeroméxico operują flotą składającą się z maszyn Embraer EMB-145, Embraer ERJ-190, oraz McDonnell Douglas MD-83. Logo linii obrazuje głowę azteckiego wojownika orła (cuauhtli).

Grupa Aeroméxico składa się z głównej linii lotniczej Aeroméxico, Aeroméxico Connect (oddział regionalny), oraz Aeroméxico Travel (oddział czarterowy). Łącznie Grupa utrzymuje 35,2 % udziałów w rynku krajowym, co czyni z niej największą linię lotniczą w Meksyku, oraz 15,8% udziałów w rynku międzynarodowym, stawiając ją na drugim miejscu zaraz po Mexicana (przed jej bankructwem). Aeroméxico, Aeroméxico Connect i Aeroméxico Travel łącznie obsługują 553 loty dziennie do 63 destynacji na 4 kontynentach, korzystając w sumie z 93 samolotów.

Pasażerowie linii Aeroméxico na pokład mogą zabrać maksymalnie 10 kg bagażu podręcznego. Restrykcje dotyczące bagażu są różne z uwagi na kierunek lotu oraz klasę podróży. Lecąc do Europy pasażerowie klasy ekonomicznej mogą nadać 2 sztuki bagażu do 23 kg, a w pierwszej klasie limit ten zwiększony jest do 2 sztuk bagażu o wadze nie przekraczającej 32 kg. Dla nieco krótszych połączeń z Ameryką Południową i Azją, pierwsza klasa ma prawo do 3 sztuk bagażu o maksymalnej wadze 32 kg, a klasa ekonomiczna może zabrać 2 sztuki takiego bagażu. Na trasach do USA i Kanady pasażerowie pierwszej klasy mają do dyspozycji 2 sztuki bagażu o wadze do 32 kg, a w klasie ekonomicznej trzeba zadowolić się 1 sztuką nie cięższą niż 23 kg.