Air Armenia - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2003
Centrum lotnicze Zvartnots Int'l Airport
Siedziba Erywań, Armenia
Flota Antonov An-12
Typ linii linie regularne
Air Armenia
Linie lotnicze Air Armenia
Air Armenia to linie lotnicze z siedzibą w armeńskiej stolicy Erywań. Oferuje pasażerskie loty typu VIP oraz usługi transportowe do portów Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Europy. Główną bazą lotniczą jest Zvartnots International Airport w Erywaniu.

Air Armenia powstała w 2003 roku rozpoczęła regularne loty na lotnisko Frankfurt Hahn Airport, używanego do transportów cargo do/z innych portów na świecie.

Linie operują następującymi lotami międzynarodowymi:
1. regularne loty na Frankfurt Hahn Airport od 2003 roku
2. loty czarterowe do różnych portów w WNP, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.

W ostatnim czasie przewoźnik odbywał czarterowe loty ad hoc do Bułgarii, Gruzji, Grecji, Luksemburga, Polski, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Jednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Cypr i Ukrainę.

Co więcej, Air Armenia posada prawo przeprowadzania odprawy celnej w Armenii. Poszerza to wachlarz usług linii i oszczędza klientom zawiłych, biurokratycznych formalności.
Transport towarowy odbywa się przy użyciu maszyn Antonov-12. Są to samoloty przystosowane do transportu niebezpiecznych, ciężkich i niewymiarowych ładunków cargo. Aby obrazowo przedstawić pojemność cargo tych transportowców wystarczy powiedzieć, że bez problemu mieszczą dwa duże samochody typu Jeep.

Air Armenia zamierza całkowicie odnowić swoją bazę serwisu technicznego, tak aby można było serwisować w niej również samoloty produkcji zachodniej.