Air Creebec - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1982
Centrum lotnicze Val-d'Or Airport, Montréal-Pierre Elliott Trudeau International Airport , Waskaganish Airport
Siedziba Val-d'Or, prowincja Quebec, Kanada
Program frequent-flyer Aeroplan
Flota Beechcraft 1900, Beechcraft King Air, de Havilland Canada Dash 8, Embraer EMB 110 Bandeirante, Hawker Siddeley HS 748
Typ linii linie regularne
Air Creebec
Linie lotnicze Air Creebec
Air Creebec Inc. to regionalne linie lotnicze w Kanadzie z siedzibą w Val-d'Or w prowincji Quebec. Odbywają regularne i czarterowe loty do 16 miejsc w prowincjach Quebec i Ontario. Głównym portem lotniczym jest Val-d'Or Airport, z węzłem na Timmins/Victor M. Power Airport.

Linie powstały w czerwcu 1982 roku i rozpoczęły działalność już miesiąc później. Firma należała wtedy w 51% do grupy Cree oraz do Austin Airways w pozostałych 49%. W 1988 roku grupa Cree zakupiła resztę udziałów, co na tamte czasy stanowiło największą transakcję zawartą przez grupę narodową w Kanadzie, w konsekwencji Air Creebec należały wyłącznie do Cree.

Air Creebec obsługuje regularne loty do takich miejscowości w Ontario, jak Attawapiskat (Attawapiskat Airport), Fort Albany (Fort Albany Airport), Kashechewan (Kashechewan Airport), Moosonee (Moosonee Airport), Peawanuck (Peawanuck Airport), Timmins (Timmins/Victor M. Power Airport) oraz do Chibougamau (Chibougamau/Chapais Airport), Chisasibi (Chisasibi Airport), Eastmain (Eastmain River Airport), Radisson (La Grande) (La Grande Riviere Airport), Montreal (Montréal-Pierre Elliott Trudeau International Airport), Nemaska (Nemiscau Airport), Val-d'Or (Val-d'Or Airport), Waskaganish (Waskaganish Airport), Wemindji (Wemindji Airport), Whapmagoostui (Kuujjuarapik Airport) w Quebek.
Centrum Air Creebec, znane wcześniej jako Palais des Sports, to wielozadaniowa arena o pojemności 3,5 tysiąca osób (2,1 tysiąca miejsc siedzących) w kanadyjskim Val-d'Or w Quebec. Stanowi siedzibę Val-d'Or Foreurs Ice - kanadyjskiej drużyny hokeja na lodzie. Zbudowano ją w 1949 roku, a nazwę zmieniono w 2005, kiedy to sponsorem korporacyjnym stały się linie lotnicze Air Creebec.