Air Dolomiti - bilety lotnicze

Air Dolomiti - promocje
FRANKFURT
z: KATOWICE
249 zł
już od
zobacz
FRANKFURT
z: WROCŁAW
295 zł
już od
zobacz
MONACHIUM
z: KRAKÓW
343 zł
już od
zobacz
Rok utworzenia 1989
Centrum lotnicze Munich Airport
Siedziba Dossobuono, Villafranca di Verona, Włochy
Program frequent-flyer Miles & More
Alianse Star Alliance
Flota ATR 42, ATR 72, Embraer E-195
Typ linii linie regularne
Air Dolomiti
Linie lotnicze Air Dolomiti
Air Dolomiti S.p.A. Linee Aeree Regionali Europee to włoskie linie lotnicze z siedzibą w Dossobuono, Villafranca di Verona. Przewoźnik jest partnerem Lufthansa Regional, łączącym 13 włoskich portów z węzłem Lufthansy w Monachium, oraz operującym kilkoma innymi lotami we Włoszech i Niemczech. Główną bazą lotniczą linii jest Munich Airport.

Air Dolomiti operuje z 17 lotnisk, z których 14 znajduje się we Włoszech. Pozostałe to Frankfurt, Monachium i Wiedeń. Spośród 15 obsługiwanych atualnie tras 12 rozpoczyna się i kończy w Monachium. Nazwa linii pochodzi od Dolomitów - nazwy części Alp. Linie są członkiem Star Alliance, a lojalni klienci mogą brać udział w programie Miles & More.

Air Dolomiti zostały utworzone w 1989 roku przez Grupę Leali Steel. Usługi regionalne rozpoczęły się od połączeń Trieste-Genoa, a loty międzynarodowe od trasy Werona - Monachium. Po kilku latach współpracy Lufthansa stopniowo kupowała kolejne udziały linii, by w czerwcu 2003 posiadać ich 100%. Od tego czasu przewoźnik był kontrolowany przez Lufthansę, jako członek Lufthansa Regional - strategicznej współpracy pięciu regionalnych linii europejskich (Air Dolomiti, Augsburg Airways, Contact Air, Eurowings oraz Lufthansa CityLine).

Linie zatrudniają ponad 500 osób. W odróżnieniu od innych regionalnych oddziałów Lufthansy, Air Dolomiti zachowały własną tożsamość, jak nazwę i kolory. Flotę tych włoskich regionalnych linii tworzy 17 maszyn ATR 42, ATR 72, Embraer E-195. Wszystkie samoloty wchodzące w skład floty Air Dolomiti posiadają nazwy pochodzące od sławnych włoskich oper, co jest formą hołdu składanego Weronie oraz jej słynnemu starożytnemu teatrowi Arena di Verona.

Główne zarejestrowane biuro linii znajdowało się w Dossobuono we wspólnocie Villafranca di Verona, podczas gdy biurowce wykonawcze znajdowały się we wspólnocie Ronchi dei Legionari.

26 stycznia 2011 Lufthansa ogłosiła, że Dyrektor Generalny Air Dolomiti, Michael Kraus, zostanie Dyrektorem Generalnym Lufthansa Italia, stanowiącej włoski oddział Lufthansy.