Iceland Express - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2002
Centrum lotnicze Keflavík International Airport
Siedziba Rejkiawik, Islandia
Flota Boeing 737-700
Typ linii tanie linie
Iceland Express
Linie lotnicze Iceland Express
Iceland Express to przewoźnik, który od lutego 2003 roku oferuje klientom stawki za połączenia do 80% niższe niż firmy konkurencyjne. Islandia należąca do pierwszej 10-tki miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów, bezsprzecznie skorzystała na działaniach operatora. Ruch turystyczny na Islandię wzrósł o około 150% od roku 2003, czyli od momentu, w którym działalność rozpoczął Iceland Express. Nie bez znaczenia jest też zagraniczna mobilność Islandczyków, która od początku istnienia linii wzrosła o 35%.

Strategia Iceland Express przypomina strategie innych tanich linii lotniczych: brak restrykcji dotyczących długości pobytu, brak niedzielnej zasady (Sunday rule) a rezerwacje łatwo zakładać oraz zmieniać online. W ofercie dostępne są jedynie bilety elektroniczne a wszystkie loty z założenia są w jedną stronę.

Przewoźnik od roku 2003 bezustannie rozwija się, dzięki czemu aktualnie łączy islandzką stolicę Rejkiawik z lotniskami w całej Europie. Sezonowo sprzedawane są także bilety na bezpośrednie loty do Kopenhagi (Dania) oraz Akureyri (Północna Islandia).

Od 2010 roku Iceland Express obsługuje regularne loty ze swojego głównego lotniska Reykjavík-Keflavík do 22 lotnisk w Europie (Alicante, Aalborg, Barcelona, Basel, Berlin, Billund, Bolonia, Edynburg, Frankfurt Hahn, Friedrichshafen, Göteborg, Kraków, Londyn Gatwick, Oslo, Paryż, Sztokholm, Warszawa) oraz kilku w Ameryce Północnej - Nowy Jork i Winnipeg. W planach są też loty do Chicago, Bostonu, Dublina i Belfastu.