InterSky - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2001
Centrum lotnicze Friedrichschafen Airport
Siedziba Bregenz, Austria
Flota Bombardier Dash 8 Q300 turboprop
Firmowy slogan Wir Fliegen Dich (Przewieziemy Cię samolotem)
Typ linii tanie linie
InterSky
Linie lotnicze InterSky
InterSky (pełna nazwa Intersky Luftfahrt ) to linia, której siedziba znajduje się w austriackiej miejscowości Bregenz. Bazą lotniczą jest lotnisko Friedrichschafen w Niemczech nad Jeziorem Bodeńskim. Firma została założona w 2001 roku a działalność rozpoczęła rok później. Pretekstem do założenia linii InterSky było udostępnienie taniego, dobrego i szybkiego środka transportu dla mieszkańców Rhime Valley w Niemczech oraz okolic Jeziora Bodeńskiego, do centrów turystycznych i biznesowych w Europie.

Linie są współwłasnością Renate Moser (50%) - pierwszej kobiety będącej dyrektorem generalnym linii lotniczych, jej męża Rolfa Seewalda (35%) - twórcy i właściciela Rheintalflug, oraz pozostałych członków rodziny (15%). W roku 2010 firma zatrudniała 110 pracowników a głównym zarządcą jest Claus Bernatzik, wcześniej menadżer Rheintalflug i Eurowings.

InterSky przyniósł zyski już w rok po założeniu, co utwierdziło kierownictwo w trafności obranej strategii - mała flota, niskie opłaty, płatne posiłki a z drugiej strony białe, skórzane fotele wyróżniające firmę spośród innych low-costów.

Przewoźnik obsługuje regularne loty do głównych miast w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii, oraz sezonowe cele wakacyjne nad Morzem Śródziemnym (Chorwacja, Francja, Grecja, Włochy).