Air Senegal - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1971
Rok rozwiązania 2009
Centrum lotnicze Dakar-Yoff-Léopold Sédar Senghor International Airport
Siedziba Dakar, Senegal
Flota Boeing 737-700, Bombardier Dash 8 Q300
Firmowy slogan You will love our Company (Pokochasz/Pokochacie naszą firmę)
Typ linii linie regularne
Air Senegal
Linie lotnicze Air Senegal
Air Senegal International to linie lotnicze, których główna siedziba znajdowała się w Dakarze. Był to regionalny przewoźnik operujący regularnymi lotami w obrębie kraju oraz państw sąsiadujących z Senegalem. Usługi obejmowały również loty czarterowe i powietrzne taksówki. Główna bazą lotniczą był port Dakar-Yoff-Léopold Sédar Senghor International Airport.

Linie powstały w 1971 roku jako Air Sénégal. Firmę poddano restrukturyzacji i przeobrażono w przewoźnika międzynarodowego w roku 2001, kiedy to pakiet większościowy wykupiły Royal Air Maroc. Były one częścią Grupy Royal Air Maroc, która miała 51% udziałów a pozostała część była w posiadaniu rządu senegalskiego. W owym czasie linie posiadały siedzibę główną przy lotnisku Dakar-Yoff-Léopold Sédar Senghor International Airport w Yoff w Senegalu.

W roku 2006 linie lotnicze odnotowały straty w wysokości 16 milionów USD. Rok później senegalski rząd ogłosił, że w dniu 5 listopada zakupi dalsze 26% udziałów, uzyskując łącznie 75%. Rząd oświadczył ponadto, że wsparcie ze strony Royal Air Maroc ukazało jego ograniczenia, oraz że linie należało zdekapitalizować.

Air Sénégal International zawiesiły działalność 24 kwietnia 2009 roku. Pod koniec tego samego roku poinformowano, że zostaną zastąpione przez inne linie. Nowe linie przyjęły nazwę Sénégal Airlines i planowo rozpoczną działalność w 2011 roku, korzystając z floty 4 czterech maszyn Airbus A320 oraz dwóch Airbus A330.