Air Transat - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1987
Centrum lotnicze Montréal-Trudeau International Airport, Toronto Pearson International Airport, Vancouver International Airport
Siedziba Montreal, Quebek, Kanada
Flota Airbus A330, Airbus A310
Typ linii linie regularne
Air Transat
Air Transat to kanadyjskie linie lotnicze z siedzibą w dzielnicy Saint-Laurent w Montrealu w prowincji Quebek. Przewoźnik operuje lotami regularnymi oraz czarterowymi do 60 portów docelowych w 25 krajach. Linie należą i są prowadzone przez Transat A.T. Inc. W okresie letnim przeważają destynacje europejskie a w zimie linie sprzedają najwięcej biletów lotniczych na Karaiby, do Meksyku, USA oraz Ameryki Środkowej. Główne porty Air Transat w Kanadzie to Montréal-Pierre Elliott Trudeau International Airport, Toronto Pearson International Airport oraz Vancouver International Airport. Linie korzystają również z Calgary International Airport, Québec/Jean Lesage International Airport oraz innych kanadyjskich lotnisk.

Inauguracyjny lot z Montrealu do Acapulco odbył się w listopadzie 1987 roku. Sześć lat później Air Transat przejęły bazę konserwacyjną oraz flotę po Nationair. Przewoźnik stanowi oddział Transat A.T. Inc. będącego właścicielem całościowym.

Transat A.T. Inc. to zintegrowany, międzynarodowy tour operator posiadający oferty do ponad 60 krajów i sprzedający je w ponad 50 krajach. Firma specjalizuje się w podróżach wakacyjnych, głównie w Kanadzie i Europie, ale także na Karaibach, w Meksyku i w basenie Morza Śródziemnego.

Linie oferują loty regularne między innymi do Panamy, Kostaryki, na Antyle Holenderskie, Jamajkę, Haiti, Dominikanę, Kubę, do USA, Kanady i Meksyku, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Włoch, Irlandii, Grecji, Niemiec, Austrii, Belgii, czy Francji.
Aktualnie przewoźnik zatrudnia ponad 2000 osób i odnotowuje 3 miliony pasażerów rocznie. Ponadto Air Transat zaliczają się do największych kanadyjskich linii, zaraz za Air Canada, Air Canada Jazz i WestJet. Jest to jedyna linia lotnicza z Kanady korzystająca wyłącznie z samolotów szeroko kadłubowych i jednocześnie jedna z dziewięciu takich na świecie.

Przewoźnik oferuje rozbudowany zakres usług podczas lotu uwzględniając okoliczności takie jak ciąża, wymogi dotyczące wyżywienia, obsługę medyczną, zwierzęta służące osobom niepełnosprawnym oraz pasażerów o specjalnych potrzebach. Linie w ofercie posiadają też dodatkowo płatną opcję KiloFlex, dzięki której bagaż może przekroczyć dopuszczalną masę a dopłata nie będzie porażająca. Ponadto Air Transat oferuje wodę, kawę, herbatę oraz inne napoje bezalkoholowe bez dodatkowej opłaty na wszystkich trasach.

13 lutego 2011 roku, Air Transat odbył lot TS163 z Vancouver do Cancun obsługiwany wyłącznie przez kobiecą załogę !