Georgian Airways - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1994 (Airzena), 2004 (Georgian Airlines)
Centrum lotnicze Tbilisi International Airport
Siedziba Tbilisi, Gruzja
Flota Boeing 737-700, Boeing 737-300, Boeing 737-400, Boeing 737-500, Bombardier CRJ100, Bombardier CRJ200, Bombardier Challenger 850
Firmowy slogan Fly with us (Leć z nami)
Typ linii linie regularne
Georgian Airways
Georgian Airways to narodowe linie kaukaskiej Republiki Gruzji, z siedzibą w jej stolicy Tibilisi. Linie są własnością prywatną a w ofercie są loty z Gruzji do destynacji w Europie i na Bliskim Wschodzie (Paryż, Frankfurt, Wiedeń, Amsterdam, Ateny, Kijów, Moskwa, Dubai, Tel Awiw, Mińsk, Charków, Teheran). Główną bazą lotniczą jest Tbilisi International Airport.

Linie powstały i rozpoczęły działalność we wrześniu 1994 roku jako Airzena, wykonując loty biznesowe oraz czarterowe. Regularne usługi wprowadzono w roku 1997. Jakiś czas później (listopad 1999) przez fuzję przewoźnik połączył się z Air Georgia, by ostatecznie utworzyć Airzena Georgian Airlines.

W pierwszej połowie 2000 roku zarząd linii lotniczych podjął decyzję o rezygnacji z sowieckich samolotów. W konsekwencji wynajęto dwie maszyny BOEING 737-500 od firmy Hapag-Lloyd. Był to pierwszy przypadek zastosowania zachodniej technologii lotniczej w Gruzji. Flota przewoźnika składa się z 11 maszyn, wśród których Bombardier Challenger 850 jest do usług Rządu Gruzji, a przeciętny wiek maszyn to 14,1 lat. We wrześniu 2007 do floty włączono trzy nowe CRJ-100, a w roku 2009 do szeregu dołączyły Boeing NG 737-700 oraz CRJ 200. Linie planują w najbliższej przyszłości, zakup kolejnych nowych samolotów.

Georgian Airways wprowadziły w 2010 roku nowe codzienne loty do Batumi. Loty te obsługiwane są maszynami typu Boeing 737 i CRJ. Ponadto zarząd zdecydował o rozpoczęciu lotów z Batumi do Kijowa, Charkowa, Odessy, Doniecka oraz Mińska. W planach jest także oferta regularnych lotów z Batumi do Teheranu i Tel Awiwu. Z myślą o urlopowiczach powstała oferta podróży do Egiptu - raz w tygodniu loty do Hurghada i Sharm El-Sheikh.

Priorytetem dla linii jest budowanie dobrych relacji z większymi przewoźnikami na całym świecie. Georgian Airways zawarły porozumienia z 52 takimi liniami. Jest to ogromne ułatwienie dla podróżujących Gruzinów, oraz dla cudzoziemców umożliwiające im dotarcie do każdego miejsca na świecie. Linie lotnicze kładą duży nacisk na stałą i dokładną ochronę standardów bezpieczeństwa, nieprzerwaną odnowę połączeń, utrzymanie miejsca na rynku międzynarodowym wbrew zakusom firm konkurencyjnych.