Alpine Air Express - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1972
Centrum lotnicze Provo Municipal Airport
Siedziba Provo, Utah, USA
Flota Raytheon Beech 1900C Airliner, Raytheon Beech 1900D Airliner, Raytheon Beech 99, Raytheon Beech 99A, Raytheon Beech B99 Executive, Raytheon Beech C99
Typ linii linie regularne
Alpine Air Express
Alpine Air Express to amerykańskie linie lotnicze z siedzibą w miejscowości Provo w stanie Utah. Przewoźnik oferuje regularne loty cargo na ponad 15 trasach w obszarze stanów Utah, Dakota Północna, Dakota Południowa, oraz Montana. Główną bazę lotniczą stanowi Provo Municipal Airport.

Linie powstały w 1972 roku. W październiku 2004 Universal Express wykupił pakiet większościowy (80%) Alpine Air Express a pozostałe 20% stało się własnością publiczną. Początkowo działalność opierała się na regularnych lotach pasażerskich i cargo, serwisowaniu samolotów oraz szkoleniach, jednak aktualnie firma koncentruje się na usługach cargo. Linie planowały zaistnieć na rynku chilijskim i utworzyć Alpine Air Chile. Projekt ten jednak zawieszono w 2005 roku a trzy maszyny Beechcraft 1900C zintegrowano z flotą amerykańską.

Alpine Air Express to dziś jedne z największych regionalnych linii cargo w Ameryce. Skupiają się na rozwoju rynków drugorzędnych w zachodnich stanach USA oraz na Hawajach. W ostatnich 30 latach przewoźnik stał się bardzo konkurencyjny tworząc zastrzeżone programy i usługi, dzięki którym umocnił swoją pozycję finansową. Linie są solidnym partnerem dla firm takich jak UPS oraz United States Postal Service (USPS).
Główne węzły lotnicze linii znajdują się na terenie Stanów Zjednoczonych w Billings, Bismark i Pierre.