Atlasjet - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2001
Centrum lotnicze Atatürk International Airport
Siedziba Stambuł, Turcja
Program frequent-flyer Jetmil Elite
Flota Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Boeing 757-200
Typ linii linie regularne
Atlasjet
Atlasjet to tureckie linie lotnicze z siedzibą w dzielnicy Florya w stambulskim dystrykcie Bakirköy. Przewoźnik operuje regularnymi, pasażerskimi lotami krajowymi i międzynarodowymi, a także czarterowymi do Europy, Kazachstanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Portami lotniczymi przeważnie wykorzystywanymi przez linie są Atatürk International Airport w Stambule, Ercan Airport w Cyprze Północnym, Adnan Menderes Airport w Izmirze lub Antalya Airport.

Linie powstały w marcu 2001 roku i w ciągu kilku miesięcy rozpoczęły działalność. Formalnie znane jako Atlasjet International Airlines, linie stanowiły filię firmy Öger Holdings. W roku 2004 Grupa ETS wykupiła 45% udziałów, zwiększając je do 90% w lutym 2006 roku po przejęciu 45% holdingu Öger.

Aktualnie samoloty Atlasjet latają do miejscowości w Armenii (Erewań), Chorwacji (Dubrownik), Egipcie (Skarm el-Sheikh), Grecji (Mykonos), Iranie (Tebriz, Teheran), Iraku (Erbil, Sulaymaniah), Kazachstanie (Aktau, Almaty), Mołdawii (Kiszyniów), Cyprze Północnym (Nicosia), Serbii (Belgrad, Prisztina), Wielkiej Brytanii (Londyn, Manchester) oraz oczywiście Turcji (Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Stambuł, Izmir).

Członkowie programu lojalnościowego Jetmil Elite na lotach krajowych oraz do Ercanu i Iraku północnego mają prawo przekroczenia standardowo dopuszczalnej wagi bagażu o 10kg. Catering w postaci posiłków i napoi na pokładach samolotów Atlasjet nie podlega dodatkowej opłacie.