Bering Air - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1979
Centrum lotnicze Nome Airport, Ralph Wien Memorial Airport, Unalakleet Airport
Siedziba Nome, Alaska, USA
Program frequent-flyer Gold Points
Flota Beechcraft 1900D, Beechcraft 200 Super King Air, Beechcraft B200 King Air, CASA C-212 Aviocar, Cessna 207A, Cessna 208B Grand Caravan, Piper Chieftain, Piper T1020, Robinson R44
Typ linii linie regularne
Bering Air
Bering Air to amerykańska linia lotnicza z siedzibą w Nome na Alasce. Przewoźnik operuje lotami krajowymi i czarterowymi. Poza tym firma działa w ramach usług ambulatoryjnych i lotów helikopterami. Główną bazą lotniczą jest Nome Airport a węzłami Ralph Wien Memorial Airport w Kotzebue oraz Unalakleet Airport.

Linie powstały we wrześniu 1979 roku i niemal od razu rozpoczęły działalność. Twórcami i właścicielami linii byli James Rowe (prezes) i Christine Rowe. Firma zatrudnia 95 osób.
Bearing Air, wspólnie z Grant Aviation, Frontier Flying Service, Northern Air Cargo, PenAir, oraz Ryan Air, bierze udział w usłudze Flying Can. Dzięki temu mieszkańcy odległych części Alaski mogą odzyskiwać surowce wtórne z aluminiowych puszek oraz butelek PET. Usługa ta powstała we współpracy z usytuowanym na Alasce zrzeszeniem przeciwdziałania zaśmiecaniu promującemu recykling (Alaskans for Litter Prevention and Recycling).

Dla lotów regularnych Bering Air zapewnia darmową dostawę z Airport Pizza - pizzerii znajdującej się na lotnisku Nome Airport, która przyjmuje zamówienia z odległych lokalizacji obsługiwanych przez linie.

Samoloty pasażerskie i czartery cargo wylatują z Kotzebue i Nome do destynacji w USA, Kanadzie oraz Rosji. Bering Air obsługuje 32 miejscowości zachodniej części Alaski z portów w Nome, Kotzebue i Unalakleet. Ponadto Bering Air oferuje loty czarterowe z Nome i Anchorage do miejscowości Anadyr i Provideniya na Rosyjskim Dalekim Wschodzie.