Blu Express - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2005
Centrum lotnicze Leonardo da Vinci-Fiumicino Airport
Siedziba Rzym, Włochy
Flota Boeing 737-300, Boeing 737-400
Firmowy slogan Pay less. Fly Blu (Płać mniej. Leć Blu)
Typ linii tanie linie
Blu Express
Blu-Express (nazwa rynkowa Blu-Express.com) to jedyna linia typu low-cost z siedzibą przy lotnisku Rzym-Fiumicino. Jest to młoda, dynamiczna i przedsiębiorcza odnoga przewoźnika Blue Panorama Airlines, czerpiąca z jego wieloletniego doświadczenia. Linia oferuje loty krajowe i międzynarodowe.

Oferta Blu-Express.com jest zbilansowana cenowo, pod kątem podróży turystycznych i biznesowych. Tanie latanie może w tym przypadku, oznaczać również wygodne latanie - do dyspozycji klientów jest Boeing 737, z siedzeniami wyściełanymi skórą, oraz z personelem starającym się sprostać wymogom pasażerów. Konserwacja oraz serwisowanie maszyn, to zdaniem linii obszar równie ważny. Inżynierowie i technicy szczegółowo przestrzegają kolejnych kroków programu konserwacji.

Fakt, że Blu-Express jest częścią grupy Blue Panorama sprawia, że przewoźnik ma doświadczenie w lotach długodystansowych, dzięki czemu ekipy są bardziej wyczulone na pewne kwestie.

Porty docelowe planowych lotów Blu-Express na luty 2010 to: Nicea we Francji, Mykonos w Grecji, Istambuł w Turcji, oraz włoskie lotniska: Cagliari, Catania, Genoa, Lamezia Terme, Lampedusa, Milan, Olbia, Palermo, Pantelleria, Rzym, Turyn, Verona.

Blue Panorama Airlines, łącznie z Distal & Itr, reprezentuje jedną z głównych grup transportowych we Włoszech i w Europie.