Bulgaria Air - bilety lotnicze

Bulgaria Air - promocje
VARNA
z: WARSZAWA
502 zł
już od
zobacz
Rok utworzenia 2002
Centrum lotnicze Sofia Airport
Siedziba Sofia Airport, Sofia, Bułgaria
Program frequent-flyer FlyFB Bonus Points
Flota Airbus A319, Airbus A320-214, Avro RJ70, BAe 146-200, BAe 146-300, Boeing 737-300
Typ linii linie regularne
Bulgaria Air
Bulgaria Air to flagowy przewoźnik Bułgarii z siedzibą główną w Sofii, przy lotnisku Sofia Airport. Linie są własnością Chimimport Inc i pod względem udziału w rynku są liderem. Zgodnie z rocznym raportem w roku 2008 linie obsłużyły ponad milion pasażerów. Flota Bulgaria Air składa się z 18 popularnych i nowoczesnych maszyn przystosowanych lotów krótkiego i średniego zasięgu.

Linie powstały w 2002 roku jako następca niewypłacalnych Balkan Bulgarian Airlines. Nazwa oraz początkowe logo wybrane zostały w ramach publicznego konkursu. Linie zostały sprywatyzowane w 2006 roku i choć krążyły pogłoski o sprzedaży zagranicznemu inwestorowi, ostatecznie zakupu dokonał związek lokalnych firm, któremu przewodniczył Hemus Air, a jak się okazało włoski Air One był jedynym rywalem. Od tego momentu wszystkie loty i działania podejmowane przez Hemus Air oraz jego oddział Viaggio Air, odbywają się pod nazwą i zarządem Bulgaria Air.

W listopadzie 2008 linie stały się pełnoprawnym członkiem IATA.

Bulgaria Air początkowo prowadził działania pod nazwą Balkan Air Tour, jednak już w 2002 publiczny konkurs wyłonił aktualnie stosowaną nazwę. Stworzony wtedy znak firmowy stosowany był przez cztery lata, kiedy to stworzono kolejny bardziej profesjonalny. Na początku roku 2010 postała nowa wersja pisana cyrylicą, która miała zastąpić angielskie napisy na bokach samolotów. Jednak po pełnej fuzji Hemus Air i Viaggio Air powstała potrzeba utworzenia zupełnie nowej szaty graficznej, która musiała stawić czoła publicznej krytyce. Ostatecznie w połowie 2010 roku pierwsza maszyna Airbus A319 z floty Bulgaria Air przybrała końcowy schemat kolorystyczny.

Przewoźnik operuje na 27 trasach z Sofia Airport, z włączeniem dwóch krajowych do Bourgas i Varny. Ponadto Bulgaria Air cieszy się dobrą reputacją jako partner do organizacji i wykonywania czarterowych lotów ad-hoc oraz sieci czarterowych w wielu krajach na świecie. Aktualnie firma obsługuje ponad 60 czołowych tour operatorów, brokerów lotniczych, linii lotniczych oraz innych firm z branży lotniczej, dzięki czemu odbywa loty czarterowe do ponad 80 miejscowości w Europie, Afryce i Azji.

Zastosowanie przez Bulgaria Air nowej maszyny Avro RJ70 Business Jet, począwszy od 2009 roku, pozwoliło na poszerzenie oferty o luksusowe loty biznesowe, zgodne z życzeniem klienta. Kabina pasażerska nowych samolotów wyposażona jest w 26 foteli, łóżka, stoły jadalne oraz wielozadaniowe wyświetlacze LCD, a także dostęp do Internetu przez Wi-Fi.