Corsairfly - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1981 (Corse Air International), 1990 (Corsair), 2005 (Corsairfly)
Centrum lotnicze Orly Airport, Paris
Siedziba Rungis, Francja
Program frequent-flyer Air2Famille
Alianse TUI Airlines
Flota Airbus A330-200, Airbus A330-300, Boeing 747-400
Typ linii linie regularne
Corsairfly
Corsair S.A. działające jako Corsairfly, to francuskie linie lotnicze z siedzibą w Rungis. Jest to, po Air France, drugi co do wielkości francuski przewoźnik oferujący regularne loty międzynarodowe i czarterowe do 62 europejskich miejscowości, francuskich terytoriów zamorskich, Afryki i Ameryki Północnej. Główną bazą lotniczą jest port Orly Airport w Paryżu.

Linie powstały i rozpoczęły działalność w 1981 roku, jako Corse Air International. Twórcą była korsykańska rodzina Rossi a pierwszym nabywcą w roku 1990 był francuski tour operator - Nouvelles Frontieres, zmieniono wtedy też nazwę na Corsair. Rok później linie uzyskały prawo do lotów międzynarodowych. W roku 2000 TUI AG, jedna z największych na świecie grup tour operatorów przejęła Nouvelles Frontieres. Cztery lata później samoloty Corsair przemalowano na kolory TUI, niebieski kadłub z logo TUI, ta jak w firmach siostrzanych. Pod koniec 2005 roku Grupa TUI zdecydowała zmienić nazwy linii członkowskich TUIfly. W ramach fazy przejściowej samoloty Corsair oznaczono Corsairfly, choć z założenia wszystkie linie członkowskie miały przybrać nazwę TUIfly przed 2008 rokiem.

Z początkiem 2008 roku linie obwieściły chęć rozwoju sieci średniego zasięgu o region Morza Śródziemnego oraz sieci dalekiego zasięgu o Kanadę i Stany Zjednoczone, z uwzględnieniem umowy codeshare z Air Canada. Pierwszym krokiem w ekspansji było połączenie do Miami w czerwcu 2010, jednak dalsze wykonywanie planu zawieszono z uwagi na zmianę strategii firmy.

W maju 2010 Corsairfly przedstawiły swój plan Takeoff 2012, w ramach którego linie miały zostać zmodernizowane. Plan zakłada zmniejszenie zatrudnienia o 25%, wymianę 3 Boeingów 747-400 na Airbusy A330-300 z TUI, odnowienie wszystkich kabin w samolotach, rezygnację z rynku lotów czarterowych, oraz wzmocnienie połączeń (dodając Kenię, Dominikanę, Quebek, Moncton i Izrael).

Corsairfly operuje większością lotów ze swojego portu Paris-Orly, choć niektóre loty startują także z innych francuskich lotnisk w Lyonie, Marsylii, czy Tuluzie. Poza lotniskami francuskimi, samoloty tych linii zobaczyć można także na lotniskach w Afryce - Madagaskar, Mauritius, Mayotte, Reunion, Senegal; Ameryce Północnej - Kanada, USA; oraz na Karaibach - Gwadelupa, Martynika, Sint Maarten.