Smart Wings - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2004
Centrum lotnicze Praga Ruzyne Airport
Siedziba Praga Ruzyne Airport
Flota Boeing 737-500
Typ linii tanie linie
Smart Wings
Linie lotnicze Smart Wings
Linie lotnicze SmartWings to czeski tani przewoźnik, z siedzibą w Pradze. Głównymi bazami, z których SmartWings operuje są lotnisko w Pradze - Ruzyně Airport, w Ostrawie - Leos Janacek Ostrava Airport oraz w Brnie - Brno International Airport. Właścicielem linii jest największe w Czechach prywatne przedsiębiorstwo Travel Service należące do Icelandair Group Company - holdingu zrzeszającego kilkanaście innych firm z branży turystycznej. SmartWings rozpoczął działalność w 2004 roku przyjmując kod IATA należący niegdyś do słowackich linii Tatra Airlines.

SmartWings oferuje podróżnym najniższe taryfy do wielu miejsc w Europie i na Bliskim Wschodzie. Siatka połączeń skupia najbardziej atrakcyjne kierunki na południu kontynentu europejskiego: Paryż, Madryt, Walencja, Malaga, Barcelona, Rzym, Neapol, Las Palmas, Heraklion, Zakhyntos, Chania, Korfu, Rodos, Saloniki, Larnaka oraz Burgas. Nowością będą destynacje taki jest Mediolan Bergamo, Palma de Mallorca, Ibiza, Catania, Split, Cagliari, Olbia i Bourgas, które operować będą już w sezonie wiosenno-letnim 2010 roku. Jedynym kierunkiem na Bliskim Wschodzie jest Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Flotę SmartWings zasila 10 samolotów typu Boeing: dwie maszyny typu Boeing 737-500 mogących przewieźć 131 pasażerów oraz 8 maszyn typu Boeing 737-800 z ponad 160 miejscami pasażerskimi. Kadłub każdego samolotu jest barwy biało-pomarańczowej z niebieskim logo linii umieszczonym nad oknami kabiny pasażerskiej. Serwisem i utrzymaniem floty SmartWings zajmuje się Lufthansa Technik.