Donbassaero - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1993 (Donetsk State Airline), 2003 (Donbassaero)
Centrum lotnicze Donetsk International Airport, Boryspil International Airport
Siedziba Donieck, Ukraina
Program frequent-flyer Meridian Programme
Flota Airbus A321-200, Airbus A320-200, Yakovlev-42
Typ linii linie regularne
Donbassaero
Donbassaero to linie lotnicze z siedzibą w Doniecku na Ukrainie. Przewoźnik operuje krajowymi i międzynarodowymi lotami regularnymi. Głównymi bazami lotniczymi są porty Donetsk International Airport oraz Boryspil International Airport.

Linie powstały w 1993 roku, jako Donetsk State Airline, a dziesięć lat później przeszły reorganizację i zmieniły nazwę na Donbassaero. Strona internetowa przewoźnika została uruchomiona w 2005 roku i już kilka miesięcy później można było korzystać z rezerwacji online.

Jest to aktualnie jedna z wiodących linii na Ukrainie. Przewoźnik bezustannie poszerza ofertę lotów regularnych. Aktualnie samoloty Donbassaero do 10 krajów, takich jak Armenia (Erewań), Azerbejdżan (Baku), Gruzja (Tbilisi), Grecja (Ateny), Izrael (Tel Awiw), Rosja (Moskwa), Turcja (Stambuł), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj), a także na Cypr (Larnaca) i Litwę (Wilno). Ponadto przewoźnik jest zdolny do realizacji lotów czarterowych do ponad 130 miejscowości. Na Ukrainie poza linie operują w Doniecku, Kijowie, Odessie, Charkowie oraz Simferopolu.

Donbassaero aktywnie uczestniczy w projektach życia społecznego i publicznego. Firma popiera i wspomaga wydarzenia kulturalne, sportowe i artystyczne na Ukrainie. I tak na przykład linie są oficjalnym przewoźnikiem klubu piłkarskiego Shakhtyor, klubu tenisowego Victoria, międzynarodowego pucharu atletycznego Pole vault Stars, konkursu baletowego World ballet stars, czy konkursu piękności Miss Ukraine.

W roku 2004 Donbassaero zostały oficjalne uznanie i były laureatem Ukraińskiego Konkursu Jakości Best goods of Ukraine. Top 100. W tym samym roku linie przodowały wśród krajowych przewoźników i zajęły trzecie miejsce pod względem całkowitego transportu powietrznego. Linie lotnicze sprzedały wtedy ponad 300 tysięcy biletów pasażerskich.