Kingfisher Airlines - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2003
Centrum lotnicze Bengaluru International Airport
Siedziba Kingfisher House, Bombaj, Indie
Program frequent-flyer King Club
Alianse Oneworld (niebawem)
Flota Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A350-800, Airbus A380-800, ATR 42-500, ATR 72-500
Firmowy slogan Fly The Good Times (Lataj w Dobrych Czasach)
Typ linii linie regularne
Kingfisher Airlines
Kingfisher Airlines to grupa linii lotniczych usytuowana w Indiach. Główna siedziba Kingfisher House znajduje się w Vile Parle na przedmieściach Bombaju. Za pośrednictwem firmy macierzystej United Breweries Group, linie posiadają 50% udziałów przewoźnika typu low-cost - Kingfisher Red.

Przewoźnik należy do grupy siedmiu linii sklasyfikowanych jako 5-gwiazdkowe, przez Skytrax - niezależną firmę konsultingową. Kingfisher operuje ponad 375 lotami dziennie do 71 miejscowości, zarówno w regionie jak i międzynarodowych. W roku 2009 linie sprzedały ponad milion biletów pasażerskich, co dało im największy udział wśród firm na rodzimym rynku.

Kingfisher Airlines jest ponadto sponsorem ekipy F1 - Force India, której właścicielem jest Vijay Mallya sprawujący funkcję prezesa linii.

Linie lotnicze powstały w 2003 roku. Jest własnością firmy United Breweries Group z siedzibą w Bangaluru. Działalność rozpoczęto w maju 2005 roku lotami z Bombaju do Delhi maszynami Airbus A320-200. Loty międzynarodowe połączyły Bengaluru z Londynem w 2008 roku.

W czerwcu 2010 roku Kingfisher podpisały akt przystąpienia do aliansu Oneworld. Właściwa data wejścia w grono członków aliansu zostanie ogłoszona, kiedy rozpocznie się proces uprawomocnienia, co przypuszczalnie zajmie 18 do 24 miesięcy.

Kingfisher Airlines świadczą usługi do 63 portów krajowych oraz 8 międzynarodowych w 8 krajach Azji i Europy. Poza portem głównym linie korzystają również z węzłów pomocniczych na lotniskach Chhatrapati Shivaji International Airport w Bombaju, Indira Gandhi International Airport w Delhi oraz Netaji Subhash Chandra Bose International Airport w Kalkucie.

Trasy krótkiego zasięgu ograniczają się do Indii za wyjątkiem miejsc w RPA, Azji Południowo-Wschodniej oraz Azji Zachodniej. Obsługiwane są one samolotami z rodziny Airbus A320. Maszyny ATR 42 i ATR 72 wykorzystywane są głównie na trasach regionalnych. Połączenia średniego i dalekiego zasięgu łączą Indie z Azją Wschodnią, Azją Południowo-Wschodnią oraz Europą.

Poza połączeniem dalekiego zasięgu z Londynem, linie planują uruchomienie nowych do miejsc w Afryce, Azji, Europie, Ameryce Północnej i Oceanii, jak tylko zrealizowane zostaną dostawy nowych maszyn do floty. Dla lotów długodystansowych przewoźnik korzysta z samolotów Airbus A330-200.