Malmo Aviation - bilety lotnicze

Rok utworzenia 1981
Centrum lotnicze Malmö Airport, Stockholm-Bromma Airport
Siedziba Malmö, Szwecja
Program frequent-flyer Malmö Aviation Bonusprogram
Flota Avro RJ100, Avro RJ85, Avro RJ70
Typ linii tanie linie
Malmo Aviation
Malmo Aviation to regionalny szwedzki przewoźnik z siedzibą w Malmo. Oferuje regularne usługi w ramach Szwecji ze Sztokholmu, oraz regularne loty międzynarodowe do Belgii i Francji. Główną bazą linii jest Malmö Airport, a węzłem Stockholm-Bromma Airport.

Malmö Aviation powstało w 1981 roku i początkowo świadczyło usługi związane z transportem towarowym, osobowym (taksówki powietrzne) oraz lotami szkoleniowymi. Po 11 latach działalności zostało sprzedane CityAir Scandinavia. W 1993 roku utworzono nową firmę Malmö Aviation Schedule, która była własnością Wiklund Inter Trade. Norweski przewoźnik Braathens zdobył pełna kontrolę w sierpniu 1998 a na początku następnego roku połączył z Braathens Sweden, wracając do nazwy Malmö Aviation. Pod koniec 2001 roku linie stały się niezależne, będąc w całości własnością Braathens Aviation

Linie skupiają się na lotach krajowych, oferując usługi na portach:
1. Gothenburg (Gothenburg-Landvetter Airport)
2. Malmö (Malmö Airport)
3. Stockholm (Stockholm-Bromma Airport)
4. Umea (Umea Airport)


W ofercie są również loty do Brukseli, we współpracy z Brussels Airline. Ponadto zarówno latem, jak i zimą Malmö Aviation obsługuje loty czarterowe.
Podczas wszystkich lotów linie udostępniają gazety, posiłki oraz gorące ręczniki. Stali klienci linii mogą brać udział w programie lojalnościowym.