Nasair - bilety lotnicze

Rok utworzenia 2006
Centrum lotnicze Asmara International Airport
Siedziba Asmara, Erytrea
Flota Boeing 737-200
Firmowy slogan Fly Eritrean Hoaspitality (Przeleć się erytrejską gościnnością)
Typ linii linie regularne
Nasair
Nasair to linie lotnicze z siedzibą w Asmarze, stolicy Erytrei - państwie leżącym na Rogu Afryki. Linie wchodzą w skład Nasair Group, która operuje ograniczonymi usługami międzynarodowymi. Jej bazą jest portowe miasto Massawa. Przewoźnik operuje regularnymi lotami do miejscowości w kraju oraz nielicznymi połączeniami z miastami na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Linie rozpoczęły działalność w 2006 roku ze swojej siedziby w Massawie. Początkowo oferta ograniczała się do czterech lotów tygodniowo z Massawy do Asmary, oraz dwóch zagranicznych do Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu, Sudanu i Kenii. Aktualnie linie zatrudniają 75 osób. Korzystają z maszyn Boeing 737-200, choć brany jest pod uwagę zakup większego 737-400 i rozszerzenie oferty o połączenia z Europą i innymi odległymi miejscami. Na pokładach Boeingów przewoźnika pasażerowie mogą zapoznać się z firmową publikacją Nasair inflight magazine.

Linie oferują połączenia krajowe na lotniska Asmara International Airport oraz Massawa International Airport. Siatka połączeń międzynarodowych obejmuje porty lotnicze, takie jak Cairo International Airport, Doha International Airport, Dubai International Airport, King Abdulaziz International Airport w Dżuddzie, Khartoum International Airport, Jomo Kenyatta International Airport w Nairobi, oraz Indira Gandhi International Airport w Delhi.

Transporty cargo linii Nasair startują z lotnika Massawa International Airport i docierają do
Asmary, Dżuddy, Dubaju, Dżuby w Sudanie, Nairobi, Ndżameny i Chartum.

Miasta obsługiwane przez Nasair, mogą korzystać z usługi NASpac - systemu dostarczania paczek o wadze nie przekraczającej 5 funtów na sztukę. Paczki te dostarczane są do jakiejkolwiek miejscowości obsługiwanej przez linie, najbliższym lotem. Nie jest to dokładnie to samo co usługa kurierska oferowana przez DHL, FedEx czy UPS, jednak stanowi ich alternatywę dla klientów w Afryce Wschodniej, gdzie znajduje się większość destynacji Nasair.

W roku 2010 Erytrea po raz pierwszy od 20 lat sprawowała funkcję gospodarza Piłkarskich Mistrzostw Council of East and Central Africa Football Association (Cecafa) Under-20 Friendship Soccer Championship, a Nasair służyły jako przewoźnik drużyn z Nairobi do Asmary.